Вівторок, 21 Вересня, 2021
ГоловнаЗдоров'яДоступні ліки: що зміниться восени?

Доступні ліки: що зміниться восени?

Кабінет Міністрів ухвалив постанову про реімбурсацію* лікарських засобів за Програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, згідно з якою до програми «Доступні ліки» було внесено зміни.

З осені перелік доступних ліків поповнять нові препарати – для лікування розладів психіки та поведінки, зокрема епілепсії. Крім того, зміняться групи діабетиків, які отримують інсулін безкоштовно.

Хто зараз користується пільговими ліками?

На сьогодні програмою «Доступні ліки» можуть скористатися лише пацієнти з такими хронічними захворюваннями:

  • серцево-судинними;
  • цукровим діабетом другого типу;
  • бронхіальною астмою.

З переліку ліків, вартість яких відшкодовує держава, ці пацієнти можуть отримати потрібний препарат безкоштовно або за пільговою ціною. У реєстрі налічується 297 таких препаратів, причому 93 з них – безкоштовні. Проте восени цей перелік буде поповнений новими лікарськими засобами.

Що зміниться?

Як повідомляється на сайті Національної служби здоров’я України (НСЗУ), з 1 жовтня 2021 року до реєстру будуть включені препарати для лікування пацієнтів з розладами психіки та епілепсією. Причому вони повинні перебувати на лікуванні в амбулаторних умовах. Також починаючи з жовтня НСЗУ буде відшкодовувати вартість ліків для хворих на цукровий діабет першого типу і нецукровий діабет. Йдеться про інсуліни та десмопресин.

Крім того, внесено зміни до правил визначення груп пацієнтів, які можуть отримати інсуліни. Залежно від того, до якої групи належить пацієнт, він матиме право на певний вид інсуліну і форму його відпускання. Наприклад, якщо у пацієнта є алергія на людський інсулін, то він буде отримувати інсулін-аналог. При порушенні зору, яке не дозволяє користуватися флаконом (немає можливості зробити ін’єкцію), пацієнт зможе претендувати на отримання людського інсуліну у шприц-ручці або картриджі.

Якщо хочете отримати інсулін безкоштовно

Щоб отримати електронний рецепт, який дає доступ до безкоштовного інсуліну, інсулінозалежний пацієнт повинен мати індивідуальний план лікування в електронній системі охорони здоров’я, в якому будуть прописані тип і дозування інсуліну. Такий план лікування може скласти тільки ендокринолог, якого треба відвідати найближчим часом, щоб лікар до 1 жовтня встиг внести до системи ваші дані. Згодом, коли вам буде потрібен повторний електронний рецепт, його зможе виписати не лише ендокринолог, а й сімейний лікар.

Ілюстративне фото

Може стати у пригоді

Дізнатися адресу найближчої аптеки, яка працює за програмою «Доступні ліки», можна у вашого сімейного лікаря або за телефоном 16-77.

*Реімбурсація – це механізм, за допомогою якого держава відшкодовує вартість призначених лікарем лікарських препаратів певним категоріям пацієнтів.

Раніше опубліковано: Чи можна одержати «Доступні ліки» за іншу людину?

Нове на сайті