ГоловнаНове в законодавстві
Нове в законодавстві
Вводять нове покарання замість в’язниці: як це працюватиме?
В Україні буде запроваджено новий спосіб покарання – пробаційний нагляд.
За гарчання моторів оштрафують. Якщо наздоженуть
У парламенті з'явився довгоочікуваний проект закону щодо покарання за гучну їзду на мотоциклах і спорткарах. Наскільки довгоочікуваний?
З 20 серпня на українців чекає новий штраф: цього разу за незаконних мігрантів – що варто знати
З сьогоднішнього дня, 20 серпня, українців, які допомагають незаконним мігрантам залишатися в країні, будуть штрафувати.
Нове у законодавстві: як не залишитися без пенсії, чи ідентифікація внутрішньо переміщених осіб
Нещодавно в «Ощадбанку» заявили, що деяким пенсіонерам, щоб не залишитися без пенсійних виплат, потрібно пройти так звану ідентифікацію. Спочатку зробити це було потрібно до кінця серпня...
Чи можна відмовитися від мобілізації за релігійними переконаннями
До порядку проведення мобілізації хочуть внести зміни. Відповідний законопроєкт* зареєстрували у Верховній Раді.
Законопроект загрожує обмежити виїзд підлітків за кордон
Новий законопроект може обмежити виїзд підлітків за кордон: матерям знову доведеться отримувати дозволи батьків, щоби виїхати з дитиною.
В Україні більше не буде селищ міського типу
Статус «селище міського типу» ліквідовано, йдеться у нещодавно ухваленому законі.
У Раді внесли зміни до закону «Про дорожній рух» – що чекає на водіїв з 1 серпня
З 1 серпня на водіїв чекає нововведення на автошляхах. Деякі категорії громадян зможуть пересуватися автомобілями з правим кермом.
В Україні зникнуть селища міського типу – що це означає
В Україні продовжується дерадянізація. Згідно із законом, схваленим Верховною Радою, більше не буде таких населених пунктів як селища міського типу.
Виплати переселенцям: хто може залишитися без допомоги після нової постанови уряду
На початку липня уряд ухвалив постанову*, яка вносить зміни до порядку призначення виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Різдво та Покрова відзначатимемо по-новому: Рада змінила дати державних свят
14 липня Верховна Рада ухвалила закон №9431, який змінить дати державних свят в Україні. Закон набуде чинності з 28 липня.
В Україні заборонили товари, які є практично у кожному будинку: у Раді ухвалено закон
У Верховній Раді ухвалено закон про приєднання до Мінаматської конвенції про ртуть. Що це означає і які товари зникнуть із продажу.
Деяким українцям заборонять здійснювати угоди з купівлі-продажу житла та автомобілів
Певна категорія громадян не зможе продавати квартири та машини. Таку новацію готують народні депутати для українців.
Допомога на комуналку стане доступнішою. Що зміниться для отримувачів?
З червня майже на 80% дорожчою стала електроенергія (2,64 гривні за кіловат), на черзі – зростання цін на воду. У зв'язку з цим було ухвалено рішення спростити процедуру звернення по субсидії. Адже кількість тих, хто потребує допомоги на оплату комунальних послуг, може значно збільшитися. За інформацією ПФУ, понад 2 мільйони 650 тисяч осіб отримували субсидію у січні цього року.
В Україні змінили терміни набуття спадщини: нововведення набирають чинності з 19 червня
З понеділка, 19 червня, в Україні терміни прийняття спадщини повертаються до довоєнних норм, тобто українцям даватимуться шість місяців для того, щоб прийняти чи відмовитися від спадщини.
В Україні запрацював закон про податок на нерухомість: хто звільнений від сплати за квартири та будинки
З 6 травня в Україні набув чинності підписаний Президентом Закон № 3050-IX про звільнення від сплати податку на нерухоме майно, яке було знищено або пошкоджено внаслідок агресії Росії.
Пенсіонерам буде встановлено нові доплати: сума надбавки становитиме понад 4000 гривень
В Україні нараховуватимуть підвищені пенсії ще кільком категоріям громадян. У Раді підтримали відповідні зміни, прописані у законопроекті №8032.
Багато українців приголомшені: у Раді планують змінити правила надання відпусток
У Верховній Раді зареєстровано законопроект №9309, яким хочуть змінити правила надання відпусток громадянам та виплати відпускних, незважаючи на воєнний стан у країні.
Пошкоджено будинок під час обстрілу: як отримати допомогу на ремонт
Через бойові дії на території нашої країни чимало які люди втратили житло, у багатьох - будинки і квартири пошкоджено. І далеко не всі мають кошти на придбання нових і відновлення старих.
Квітневі зміни у нарахуванні пенсій, пільг та субсидій: що нового
Квітень пройшов під знаком вирішення проблем, з якими слід було впоратися в умовах воєнного часу. У зв'язку з цим було ухвалено кілька документів, пов'язаних із виплатою пенсій, наданням пільг та житлових субсидій.
Нове на сайті
Що можна вивезти за кордон, щоб митники не відібрали речі та людину випустили за кордон?
С началом войны украинцы стали чаще выезжать и ездить в другие страны. При этом нередко при пересечении границы у них забирают некоторые вещи, продукты или лекарства. З початком війни українці стали частіше виїжджати та їздити до інших країн. При цьому нерідко при перетині кордону у них забирають деякі речі, продукти чи ліки.
Які квіти краще садити восени: ранньою весною ви свій сад не впізнаєте
З настанням осені починається період посадки, пересадки, розсаджування, переформування квітників. Щоб у наступному сезоні мати гарні квітники, висаджувати декоративні багаторічники потрібно восени - з жовтня до початку листопада.
Такої соковитої смаженої риби ви ще не їли: господині розкрили секрет приготування мінтаю та хеку
Всі ми знаємо про користь риби, але крім цього вона ще й дуже смачна, якщо правильно її приготувати.
Як не втратити пенсію: кому з українців потрібно пройти обов’язкову верифікацію
Багатьох українців застала зненацька новина про те, що деяким категоріям пенсіонерів для отримання пенсії потрібно проходити обов'язкову верифікацію (перевірку).
Розпочався прийом заявок на отримання нової грошової допомоги у сумі 6600 гривень на особу
Українці, які постраждали через війну, можуть отримати не лише гуманітарну допомогу, а й фінансову підтримку. Так, в одному з великих міст розпочався прийом заявок на виплату 6600 гривень на особу.
З 1 жовтня українцям по-новому рахуватимуть розподіл газу – що зміниться
Деяким українцям з 1 жовтня зменшать тариф на доставку газу. У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), вважають, що зміни допоможуть зменшити фінансове навантаження на побутових споживачів.
В Україні роздають гуманітарну допомогу: що можна отримати та як подати заявку
В Україні усі нужденні можуть отримати гуманітарну допомогу, причому це стосується не лише переселенців, а й звичайних громадян, які через війну опинилися у складних життєвих обставинах.
Популярне
Стало відомо, кому належить доплата за надстаж і на скільки можна збільшити пенсію
Багатьох українців, які за свою трудову діяльність встигли накопичити понаднормовий стаж, цікавить, скільки доплачуватимуть до пенсії.
Яку пенсію отримають українці із середньою та мінімальною зарплатою – названі конкретні суми
З кожним роком вимоги до стажу в Україні збільшуються, так, щоб вийти на пенсію у 2023 році потрібно мати понад 30 років стажу, у 2024 році знадобиться вже понад 31 рік. І лише у 2028 році вимоги до стажу зупиняться на позначці понад 35 років.
По 1,5 тисяч гривень на кожного члена сім’ї: в Україні приймають заявки на нову грошову допомогу
Українці, які постраждали через війну, можуть отримати не лише гуманітарну, а й грошову допомогу.
Безкоштовний продуктовий набір на місяць: в Україні роздають гуманітарну допомогу
Запас продуктів на місяць можуть одержати українці, які успішно пройдуть реєстрацію. Для цього потрібно лише правильно подати заявку, вказавши свої дані.
Що потрібно додати в яму під час посадки саджанців плодових дерев: ще ніхто не пошкодував
На якісь хитрощі тільки не йдуть садівники, щоб зібрати щедрий урожай фруктів та ягід. Для багатьох видасться дивним використання ячменю, але він дає результат.
Чи можна їсти сало зі шкіркою – відповідь вас точно здивує
Сало - улюблений продукт багатьох, але досі точаться суперечки не тільки про користь і шкоду сала, а й шкірки на салі. Хтось вважає її справжньою отрутою, а хтось – корисною.
Українцям розповіли, чи переводитимуть в Україні годинник на “зимовий час”
В Україні вже стало традицією двічі на рік переводити стрілки годинника на “літній” та на “зимовий” час. Найближчий перехід має відбутися в останні вихідні жовтня.