Через війну багато українців залишилися без роботи та коштів, без будинків та квартир, отримавши статус внутрішньо переміщених осіб. Окрім допомоги від уряду, переселенці мають змогу отримати міжнародну цільову грошову підтримку. Скористатися можна лише однією програмою.
В Україні набув чинності Закон №2220-ІХ, який передбачає спрощення процедури реєстрації безробітних українців та надання додаткових стимулів роботодавцям для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.
У Мінсоцполітики повідомили про додаткову допомогу українським переселенцям, яка стала можливою завдяки Програмі багатоцільової грошової допомоги Міжнародної організації з міграції.
Внутрішньо переміщені особи (переселенці), які прибули до безпечних регіонів разом із особою, за якою здійснюють постійний догляд, зможуть отримувати компенсації за такий догляд.
Для постраждалих під час війни із російськими загарбниками в Україні хочуть встановити одноразову виплату у розмірі 800 тисяч гривень. Ця допомога виплачуватиметься держслужбовцям, комунальникам, енергетикам, медикам, водіям, залізничникам, журналістам та членам їхніх сімей.
Через війну більше половини працюючих підприємств скоротили частину персоналу. При цьому більше третини працівникам, що залишилися, скоротили зарплати. Також практично з кожним днем зменшується частка підприємств, які виплачують своїм співробітникам колишню, довоєнну зарплату.
У Кабінеті міністрів внесли зміни до Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не можуть утримувати дитину чи місце проживання їх невідомо.
Міністерство соціальної політики України уклало меморандум про взаєморозуміння із Всесвітньою продовольчою програмою, згідно з яким внутрішньо переміщені особи з числа найбільш уразливих груп отримають додаткові до державних програм грошові виплати.
З 1 травня допомога переселенцям надається по-новому. Право на допомогу матимуть лише українці з деяких регіонів, перелік яких затверджує уряд. Або ті, хто через війну житла не залишився.
У воєнний час військові адміністрації можуть вилучати майно у громадян на свої потреби. Із цим уже довелося зіткнутися деяким українцям. Вилучають найчастіше транспорт. Чи можна отримати компенсацію за вилучене майно?
Навесні та влітку культурним рослинам на городі завжди заважають бур'яни, які хочуть відвоювати якнайбільше території. Якщо вам набридло ходити дільницею з сапою, зверніться за допомогою до самої природи.
Незважаючи на воєнний стан, уряд хоче повернути частину податків для поповнення державної скарбниці. Серед нововведень – повернення податку на імпортну продукцію. При цьому більшість раніше запроваджених послаблень для бізнесу продовжить діяти.
У Кабінеті міністрів України ухвалили рішення про виплати пенсій, грошової допомоги, виплат із загальнообов'язкового державного соціального страхування та заробітної плати працівникам бюджетних установ протягом дії воєнного стану. Під час війни перелік банків не змінюватиметься.
З початку війни в Україні Польща ухвалила найбільшу кількість українських біженців. Але сьогодні у цій країні спостерігається масове звільнення українських заробітчан.
Право на отримання довідки ВПО мають особи, які з 24 лютого 2022 року перемістилися з регіонів, визначених у розпорядженні Уряду від 6 березня 2022 року № 204-р, а саме: Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської , Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та Києва.
Чи можу я ознайомитися зі своєю паперовою пенсійною справою, перефотографувати її чи відсканувати? Таке питання цікавить багатьох пенсіонерів, особливо якщо виникають проблеми з призначенням пенсії та її перерахунком.
У Міністерстві соціальної політики внесли зміни до порядку нарахування соціальних виплат, і тепер при призначенні пенсії деяким громадянам їм відразу зараховуватимуться й інші виплати від держави.
У ПриватБанку анонсували запуск нової акції, під час якої з кожної покупки його клієнтів буде списуватись певна сума грошей. Йдеться про клієнтів, які перебувають за кордоном.
Після війни в Україні може бути запроваджена універсальна соціальна допомога, яка гарантуватиме мінімально необхідний для життя рівень, в першу чергу непрацездатним людям.
Майже 1 мільйон українців у червні отримають одноразову грошову допомогу, приурочену 9 травня. Але цього року з об'єктивних причин виплати було перенесено на червень.