Навесні та влітку культурним рослинам на городі завжди заважають бур'яни, які хочуть відвоювати якнайбільше території. Якщо вам набридло ходити дільницею з сапою, зверніться за допомогою до самої природи.
Глину в усі часи використовували як лікувальний засіб як для зовнішнього застосування, а й приймали внутрішньо, щоб очистити організм від отрут і шкідливих речовин. Здавна її використовують і для лікування ран плодових культур.
Моніліоз – одна з найпоширеніших та шкідливих хвороб плодових дерев. Захворювання викликають мікроскопічні гриби роду Monilia Pers, які зустрічаються повсюдно і вражають практично всі насіння та кісточкові культури.
Цього тижня багато городньо-садових робіт будуть під забороною. Краще зайнятися видаленням бур'янів, боротьбою зі шкідниками та хворобами. Але у певні дні можна посіяти овочеві культури та декоративні рослини. Коли це робити, підкаже Місячний календар.
Є гарне китайське прислів'я: «Якщо їжа твоя не буде ліками, то ліки стануть твоєю їжею». Напевно, багатьом знайоме. Таблетки на сніданок та на вечерю (у деяких ще й на обід), вітаміни, БАДи та інше. При цьому, як правило, ніщо не заважає отримати корисні речовини безпосередньо з рослин, зробивши їх частиною свого раціону.
Є садові культури, які в жодному разі не можна садити в тіні, бо, як то кажуть, ні собі ні людям. Наприклад, високий урожай обліпиха дасть тільки при вирощуванні її на відкритій ділянці. При посадці в тіні вона слабшає і навіть може загинути.
Іноді овочеводи бездумно удобрюють картоплю всім, що ви є господарстві, а потім, зібравши бідний урожай, нарікають на поганий сорт або погоду. А вся справа в тому, що картоплі підходять далеко не всі добрива. Саме про таких сьогодні й поговоримо.
Колорадський жук – справжня напасть для картоплі. Народні засоби – обприскування картоплі настойками та відварами полину, чистотілу, кульбаби, хвоща, цибулі та часнику, гіркого перцю – дають, на жаль, лише тимчасовий результат, бо шкідник швидко звикає до отрути і не реагує на неї.
Деревний попіл – це своєрідний концентрат калію, фосфору, кальцію, а також заліза, цинку, магнію, марганцю. При цьому слід враховувати, що калій та фосфор знаходяться у легкодоступній для рослин формі. У той же час попіл практично не містить хлору, який дуже не люблять картопля, огірки, помідори, капуста, смородина, виноград.
Цей тиждень сприятливий для робіт і в саду, і на городі. Можна сміливо займатися посадкою, щепленням, живцюванням, підживленням овочевих грядок. А ось від обрізки чагарників та плодових дерев краще відмовитись, тому що вони можуть нашкодити вашим рослинам.
Наразі повним ходом йде висадка розсади у відкритий ґрунт, а це означає, що молоді рослини можуть постраждати. Пропонуємо приготувати земляному раку одну з приманок.
Кімнатні рослини не лише покращують інтер'єр приміщення, а й сприятливо впливають на якість повітря, поглинаючи шкідливий вуглекислий газ та виділяючи кисень. Вчені давно намагаються з'ясувати, чи можуть квіти очищати повітря, зменшуючи кількість патогенів, що переносяться по повітрю, і забруднюючих частинок.
Від берізки на ділянці дуже складно позбутися, досвідчені городники та садівники знають про це не з чуток. Але зробити це таки можна. Для того щоб рослина більше не з'являлася на вашій ділянці, доведеться добре постаратися.
Багато городників і садівників часто уникають затемнених місць, переживаючи, що там нічого не буде рости. А дарма. Адже є культури, які навіть у тіні дають непоганий результат.
Розпізнати рослини, уражені попелицею, дуже легко: на молодих пагонах з'являються скупчення чорного, зеленого чи коричневого кольору. Падь - продукт життєдіяльності комах - робить уражене листя липким. Воно скручується і має вигляд недорозвиненого.
Щоб кімнатні рослини були здоровими, їх потрібно регулярно мити. Пил засмічує продих, тим самим порушуючи газообмін, утруднюючи дихання, уповільнюючи випаровування з поверхні листя.
Якщо держава не придумає, яким чином гасити борги за комуналку, на Україну вже восени чекає комунальний колапс. Отже треба змусити бодай частину українців повертати заборговане вже зараз.
Навесні та влітку культурним рослинам на городі завжди заважають бур'яни, які хочуть відвоювати якнайбільше території. Якщо вам набридло ходити дільницею з сапою, зверніться за допомогою до самої природи.
Незважаючи на воєнний стан, уряд хоче повернути частину податків для поповнення державної скарбниці. Серед нововведень – повернення податку на імпортну продукцію. При цьому більшість раніше запроваджених послаблень для бізнесу продовжить діяти.
У Міністерстві соціальної політики внесли зміни до порядку нарахування соціальних виплат, і тепер при призначенні пенсії деяким громадянам їм відразу зараховуватимуться й інші виплати від держави.
У ПриватБанку анонсували запуск нової акції, під час якої з кожної покупки його клієнтів буде списуватись певна сума грошей. Йдеться про клієнтів, які перебувають за кордоном.
Майже 1 мільйон українців у червні отримають одноразову грошову допомогу, приурочену 9 травня. Але цього року з об'єктивних причин виплати було перенесено на червень.
Після війни в Україні може бути запроваджена універсальна соціальна допомога, яка гарантуватиме мінімально необхідний для життя рівень, в першу чергу непрацездатним людям.