Неділя, 26 Березня, 2023
ГоловнаРізнеЧому потрібно щодня їсти курячі яйця - користь яєць

Чому потрібно щодня їсти курячі яйця – користь яєць

Этот материал также доступен на русском языке
Курячі яйця – корисний дієтичний продукт. Яйця є чудовим джерелом високоякісного білка. Вони дають нам незамінні амінокислоти – будівельні блоки білка, які ми отримуємо з живлення.

Яєчний білок складається з води та інших різних білків, а жовток багатий на жири і холестерин. Однак у помірних кількостях цей холестерин людині не шкідливий: навіть найбільше куряче яйце містить всього 1,5 г насичених жирів, що ніяк не може зашкодити судинам.

  • З білків наш організм отримує амінокислоти, з яких потім будує власні білки, збільшуючи м’язову масу та зміцнюючи кістки.
  • У жовтках багато корисних жирів, білків та вітамінів, які корисні для очей та нервової системи.

При цьому сирі яйця краще не вживати, тому що сирий білок погано засвоюється травною системою.

Включати до раціону страви з яйцями потрібно не частіше 2-3 разів на тиждень, тому що вони входять до складу багатьох готових продуктів, наприклад, випічки.

Що стосується перепелиних яєць, то, незважаючи на їхню високу харчову цінність, людям з нирковою недостатністю та харчовою алергією краще відмовитися від них взагалі.

Також слід пам’ятати, що яйця можуть бути заражені сальмонелою. Тому їх потрібно добре просмажувати або проварювати, а перед приготуванням мити шкаралупу.

Нове на сайті