Субота, 27 Квітня, 2024
ГоловнаЗдоров'яВакцинація у дорослому віці: у МОЗ нагадали, які щеплення обов'язково потрібно зробити

Вакцинація у дорослому віці: у МОЗ нагадали, які щеплення обов’язково потрібно зробити

Этот материал также доступен на русском языке
Вакцинація потрібна не лише дітям, а й дорослим. Є низка хвороб, які можна зупинити лише за допомогою щеплень.

У Міністерстві охорони здоров’я України нагадали, які рекомендовані щеплення повинен мати дорослий українець, який дбає про своє здоров’я.

Насамперед кожному дорослому треба надолужити пропущені в дитинстві обов’язкові щеплення. Тому, якщо ви не впевнені, чи вакцинували вас у дитинстві, зверніться до свого сімейного лікаря і він розробить індивідуальний графік щеплень. Також важливо пам’ятати, що після 16 кожні 10 років необхідно вакцинуватися від дифтерії та правця. Які рекомендовані щеплення рекомендується мати дорослим:

Гепатит В

Дітей почали планово щеплювати від гепатиту В лише у 2000-х. Щеплення рекомендоване для всіх дорослих, не вакцинованих у дитинстві, це захистить від небезпечних наслідків вірусної інфекції – цирозу та раку печінки. Гепатит не лікується, при захворюванні вимагає довічної терапії. Курс вакцинації включає три щеплення від гепатиту В.

Гепатит А

Гепатит А – запальне захворювання печінки, яке лікується тривало і в окремих випадках викликає ураження печінки, нирок, підшлункової залози, біль у суглобах і навіть смерть. Курс щеплень складається із двох доз із інтервалом у 6 місяців. Можна отримати комбіновану вакцину, що захищає від вірусів гепатиту А та В.

Грип

Щеплення від грипу рекомендується робити щороку на початку епідеміологічного сезону. Вона убезпечить від можливих ускладнень та смерті. У групі ризику вагітні жінки, люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями. Вакцину можна придбати власним коштом. Для медиків, вагітних та співробітників сектору безпеки вакцинація від грипу в Україні є безоплатною.

Пневмокок

Як COVID-19, так і грип можуть ускладнюватися бактеріальною пневмонією, найпоширеніша причина якої – пневмокок. Тому людям із групи ризику (старше 65, з хронічними захворюваннями) слід зробити щеплення від пневмококової інфекції.

Менінгокок

Менінгококи – це бактерії, які викликають такі хвороби, як менінгіт, менінгоенцефаліт і т.д. Менінгіт вражає оболонку головного та спинного мозку. Без своєчасного лікування 50% випадків закінчуються летально. В Україні є вакцини від чотирьох видів менінгококів із 13. Схеми вакцинації різняться залежно від марки вакцини та віку.

COVID-19

Вакцинація від COVID-19 убезпечить від ускладнень та госпіталізації. Щеплення безоплатні. Первинний курс включає одну дозу вакцини Janssen або дві дози іншої вакцини, доступної в Україні. Дія вакцини надалі відновлюється завдяки бустерним щепленням: перше через 5 місяців, друге через 4.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як визначити небезпечні хвороби по очах.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні