П’ятниця, 21 Січня, 2022
ГоловнаСтаттіКуди витратити «тисячу Зеленського»?

Куди витратити «тисячу Зеленського»?

Этот материал также доступен на русском языке
За два щеплення проти коронавірусу обіцяють тисячу. Її можна буде витратити на відвідування культурних та спортивних закладів, а для літніх людей – на ліки.

Пенсіонер із села Кумарі Миколаївської області Данило Кіт пропонує  використати ці гроші на передплату періодичних видань. Цей лист був опублікований на сторінках газети «Урядовий кур’єр».

1000 — на передплату періодичної преси

«…Я, сільський учитель-пенсіонер… висловлю думку односельців: варто дозволити витрачати державну допомогу вакцинованим і на передплату періодичної преси.

Переконаний, що держава має надати антикризову підтримку українським медіа, які страждають від економічної кризи, спричиненої пандемією коронавірусу та карантинними обмеженнями. Тоді ми, свідомі громадяни, матимемо доступ до відповідальних джерел інформації – офіційно зареєстрованих газет, яким довіряють читачі.

Це буде правильне рішення про збереження та розвиток газет як потрібний крок у боротьбі з ворожою пропагандою, фейками та маніпуляціями. Перевірено часом: місцеві газети відіграють дуже важливу роль у правдивому інформуванні про подолання наслідків пандемії, висвітленні на місцях реалізації реформ, що втілюються в державі.

Якщо держава запровадить можливість витрачати цю допомогу на передплату місцевої преси, то тисячі редакцій ЗМІ долучаться до інформаційної кампанії щодо роз’яснення механізму отримання тисячі гривень та особливостей функціонування додатку «Дія». І здійснити передплату буде просто, адже кошти через свою мережу прийматиме єдине підприємство – «Укрпошта».

***

З такою ж пропозицією до Кабінету Міністрів звернулася і Національна спілка журналістів України. Журналісти запропонували включити передплату газет до переліку товарів та послуг, за які можна буде розрахуватися «тисячею Зеленського». Кабінет Міністрів уже ухвалив рішення, що 1000 гривень можна буде витратити на купівлю книжок, а щодо періодичних видань рішення в уряді поки що не ухвалили.

(Публікується зі скороченням)

Читайте також:

Нове на сайті