Вівторок, 25 Січня, 2022
ГоловнаПільгиУкраїна, військовослужбовці: пільги та безкоштовні послуги

Україна, військовослужбовці: пільги та безкоштовні послуги

Этот материал также доступен на русском языке
Які пільги у учасників АТО/ООС? Де пройти безкоштовну реабілітацію після поранення? Як отримати пільговий житловий кредит? Чи можна безкоштовно здобути освіту або нову професію?

Відповідаємо на популярні питання.

Які пільги у учасників АТО/ООС?

В Україні статусу учасника бойових дій набули понад 400 тисяч осіб. Пільги та безкоштовне обслуговування є практично в усіх соціальних сферах:

 • безкоштовне отримання ліків та препаратів за рецептами лікарів
 • виплата лікарняних у розмірі 100% від середньої зарплати незалежно від стажу
 • додаткова відпустка на 14 днів зі збереженням зарплати
 • знижка 75% з оплати комуналки та на паливо
 • безкоштовний проїзд на всіх видах міського пасажирського транспорту

Учасники бойових дій мають право на першочергове обслуговування у лікарнях та аптеках, право на першочергову госпіталізацію та безкоштовне зубне протезування.

Где можно пройти бесплатную реабилитацию после ранения?

Де можна пройти безкоштовну реабілітацію після поранення?

У Міністерстві ветеранів заявили, що учасники бойових дій зможуть обрати санаторій або медичний заклад, залежно від профілю лікування. В Одесі такі послуги надають кілька санаторіїв:

 • клінічний санаторій «Аркадія» Держприкордонслужби
 • санаторій “Одеса” СБУ
 • клінічний санаторій Горького
 • клінічний санаторій Пирогова
 • клінічний санаторій «Лермонтовський»
 • санаторій «Салют»

Заявку слід подавати до органу соцзахисту за місцем проживання. Щодо психологічної реабілітації, то її можна буде пройти лише у тих установах, які запропонує соцзахист. Не всі санаторії працюють із посттравматичним стресовим розладом (ПТСР).

Как выглядит новая армейская иерархия?

Хто з військовослужбовців може отримати пільговий житловий кредит?

Всі, хто захищав незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брав безпосередню участь в АТО/ООС, можуть отримати пільговий кредит на житло під 3% річних. Гроші можна взяти на термін до 20 років.

Квартири можна вибирати в будинках, введених в експлуатацію не пізніше ніж 35 років тому. Максимальна сума кредиту залежить від площі житла та вартості 1 кв. метра. Якщо у ветерана немає сім’ї, то можна розраховувати лише на однокімнатну квартиру не більше 52,5 кв. метрів.

Какие льготы есть для участников АТО/ООС?

Чи можна безкоштовно здобути освіту або нову професію?

Служба зайнятості видає військовим ваучер на безоплатну перекваліфікацію. Повернувшись із зони бойових дій, багатьом військовим складно займатися колишньою роботою. Причини бувають різні: стан здоров’я, втрата інтересу, переоцінка цінностей. Ваучер на безкоштовну освіту допоможе здобути нову професію або підвищити кваліфікацію.

Варто відзначити, що ваучер дають не всім. Люди без освіти його не отримають, потрібно мати професійно-технічну або вищу освіту.

Андрій Горін

Читайте також:

Нове на сайті