Понеділок, 24 Січня, 2022
ГоловнаНовиниУкраїна: сало та гречка стануть делікатесами

Україна: сало та гречка стануть делікатесами

Этот материал также доступен на русском языке
В Україні стрімко дорожчають сало, гречка та інші стратегічні продукти.

Рік, що минає, став рекордним щодо зростання цін на продукти. Мабуть, немає жодного виду продовольства, яке не подорожчало б. Причому ціни зросли не на відсоток-два, а принаймні на кілька десятків відсотків.

Значно подорожчали крупи. На думку віце-президента НААН Ануш Балаян, вартість круп зростала через підвищення цін на енергоресурси, високу вартість сировини, яка багато в чому склалася через поганий торішній врожай на зернові культури, а також через зростання зарплат працівників, які зайняті на виробництві круп.

“Виробники харчової продукції були змушені закласти зростання цін на комунальні платежі у вартість товарів. Також спостерігалося збільшення виробничих витрат, зокрема, на оплату роботи”, – зазначила Балаян.

Гречка – до 70 гривень за кілограм

Рекордсменом у зростанні цін на крупи виявилася гречка. З листопада 2020 по листопад 2021 року найпопулярніша крупа зросла в ціні на 194,2%, тобто майже втричі. Її середня ціна на 20 листопада становила 43,44 гривні.

При цьому за прогнозом Ануш Балаян, у 2022 році ціна на гречку так стрімко вже не зростатиме, але все ж таки зросте ще на 15-20%. Таким чином, вартість кілограма гречки складатиме близько 70 гривень.

Сало буде у дефіциті

Ще одним ціновим рекордсменом року, що минає, стало сало. Вартість “українського наркотику” давно випередила ціни на свиняче м’ясо і тепер стартує від 200 гривень за кіло. При цьому “генеральське” сало йде ще дорожче – 300-350 гривень за кілограм.

Зростання ціни на сало обумовлене не лише підвищенням вартості енергоносіїв і витрат на оплату праці, а й скороченням виробництва цього продукту. Нині виробники вважають за краще розводити м’ясні породи свиней, які швидко дають приріст у вазі.

“Ми практично втратили породу свиней українська біла, а на німецьких прилавках таке м’ясо і сало вдвічі дорожче за інші”, – підкреслила Ануш Балаян.

Наступного року ціна на сало багато в чому залежатиме від ситуації та попиту на ринку. Поки що передбачити її важко. Але те, що вона не стане меншою за нинішні 200 гривень, можна сказати з високим ступенем імовірності.

За таких цін класична гречка зі шкварками, яка раніше вважалася їжею для невибагливих їдців, тепер перейде в розряд делікатесів.

Читайте також:

Джерело: 112ua.tv

Нове на сайті