Субота, 18 Вересня, 2021
ГоловнаГрошіЛисти і посилки дорожають. На скільки?

Листи і посилки дорожають. На скільки?

До кінця цього року ціни на поштові послуги можуть істотно зрости.

З пропозицією затвердити нові тарифи «Укрпошта» звернулася до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформації (НКРЗІ). У липні Нацкомісія схвалила проект рішення про підвищення тарифів на послуги поштового зв’язку.

Востаннє ціни на поштові послуги підвищували 2019 року. Своє звернення до НКРЗІ (а воно далеко не перше) «Укрпошта» обґрунтувала тим, що підвищилася собівартість поштових послуг, збільшилася інфляція, зросла мінімальна зарплата. При цьому «Укрпошта» пропонувала підняти тарифи на 28,8%, але Нацкомісія відхилила цю пропозицію і дозволила збільшити ціни лише на 20%. Крім того, в НКРЗІ звернули увагу споживачів на те, що зазначені ціни є граничними, тобто «Укрпошта» може надавати деякі послуги дешевше.

  • Згідно з рішенням НКРЗІ № 263 від 16.07.2021, передбачається таке підвищення граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку:
  • вартість відправлення листа вагою до 50 грамів збільшиться на дві гривні;
  • вартість відправлення бандеролі вагою до 250 грамівна три гривні;
  • за кожне рекомендоване відправлення (поштову листівку, лист, бандероль) понад плату за вагу тепер доведеться сплатити на півтори гривні більше;
  • посилка без оголошеної цінності в межах України подорожчає на вісім гривень, а така ж посилка в межах області – на п’ять гривень.

Подорожчає також відправлення листів і посилок за кордон. Для кожної країни буде встановлено свій тариф.

Раніше опубліковано: Що буде восени з цінами на продукти?

Нове на сайті