Четвер, 8 Червня, 2023
ГоловнаПенсійна справаКоли перерахують пенсії працюючим пенсіонерам і службовцям?

Коли перерахують пенсії працюючим пенсіонерам і службовцям?

Этот материал также доступен на русском языке
З 1 березня було проіндексовано пенсії для 10,5 мільйона пенсіонерів. Це пенсії за віком, інвалідністю, втратою годувальника. Крім того, перерахували пенсії військовослужбовців та чорнобильців.

Наступний масовий перерахунок очікується у квітні: перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, які після призначення (перерахунку) пенсій продовжували працювати і здобули не менше 24 місяців страхового стажу. Він здійснюється автоматично і на найвигідніших умовах:

  • або з урахуванням стажу після попереднього призначення (перерахунку) пенсії;
  • або з урахуванням стажу та заробітної плати після попереднього призначення (перерахунку) пенсії.

З урахуванням термінів надходження даних про страховий стаж і заробітну плату до реєстру застрахованих осіб, автоматичний перерахунок зазвичай проводиться у травні, з проведенням відповідної доплати з 1 квітня.

Але цього року перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам проводитиметься в порядку, на умовах і у терміни, визначені Кабміном. Тобто щось може змінитися.

З 1 липня обіцяють проіндексувати на 19,7% спеціальні пенсії. Таким чином, виплати перерахують для 22,7 тисячі держслужбовців, науковців та працівників органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, ми детально розбирали підсумки березневої індексації.

Читайте також:

Індексація для держслужбовців та науковців: чекаємо на липень.

Нове на сайті