Кардіомегалія («бичаче серце») характеризується збільшенням розмірів серцевої камери чи міокарда. Часто збільшення серця є реакцією на стреси, що зазнають серцевого м’яза.
Причини появи кардіомегалії
Кардіомегалія переважно розвивається на тлі інших патологічних станів типу ожиріння, гіпертонії. Збільшене серце спостерігається за деяких серцево-судинних захворювань, зокрема коронарної хвороби.
Також збільшення розмірів серця може відноситися до природних процесів у деяких людей, зокрема у спортсменів або тих, хто часто займається фізичною працею. У разі серцю необхідно перекачувати великі обсяги крові, унаслідок чого м’язові волокна розтягуються і збільшуються обсягами.
Сьогодні виділяють кілька факторів, які можуть бути причиною захворювання:
- гіпертонія;
- захворювання нирок;
- ішемічна хвороба серця;
- віруси або інфекції, що вражають серце;
- зловживання наркотиками чи алкоголем;
- генетичні фактори, оскільки симптом зустрічається іноді у новонароджених або внутрішньоутробних дітей;
- розвиток серцевого клапана з аномаліями;
- наслідки вагітності та пологів.
Чим небезпечне збільшення серця
Кардіомегалія небезпечна тим, що може призвести до виснаження міокраду та серцевої недостатності, оскільки збільшене в розмірах серце потребує більш інтенсивного припливу крові, що призводить до швидкої стомлюваності м’язової тканини та зношування волокон.
Симптоми збільшеного серця
Збільшення маси серця – підступна патологія, яка не відзначається певними симптомами. Але, перш за все, необхідно бути уважним, якщо спостерігається аритмія або часта задишка, набряки або біль у серцевій ділянці. Більшість таких ознак виявляють себе і за інших серцевих захворювань. Виявити симптоми збільшеного серця можна лише за допомогою певного медичного огляду.
Ця патологія вимагає уваги, бо будь-якої миті може настати декомпенсація, що становить загрозу розвитку серцевої недостатності. Тому потрібно стежити за своїм станом та у разі його погіршення вчасно звертатися до лікаря.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що вчені знайшли взаємозв’язок між прискореним серцебиттям і деменцією.