Середа, 6 Липня, 2022
ГоловнаЗдоров'яЩо таке апное і чим воно небезпечне?

Що таке апное і чим воно небезпечне?

Этот материал также доступен на русском языке
Симптоми апное добре знайомі багатьом.

Апное – це короткочасна зупинка дихання уві сні, з чим стикаються багато людей, особливо у зрілому віці.

Симптоми апное добре знайомі багатьом: гучне хропіння і періодичне припинення вдихів. Після «затишшя» на кілька секунд людина знов починає голосно хропіти.

Апное вважається окремим захворюванням і потребує консультації лікаря, інакше воно може призвести до серйозних проблем. Наприклад, у людини, яка страждає на апное, дихання може зупинятися по декілька десятків разів за одну годину.

 

Є два основні різновиди апное:

обструктивне – коли затримка дихання пов’язана з механічними проблемами – в’ялі м’язи тиснуть на носову перегородку та перекривають доступ повітря. Цією формою страждають люди з надмірною вагою, курці та любителі алкоголю;

центральне – коли відділи мозку, відповідальні за дихання, перестають надсилати сигнали м’язам. Ця форма виникає при захворюваннях серця та після інсульту.

Для профілактики апное потрібно перейти на здоровий спосіб життя, знизити вагу до норми, припинити вживання алкоголю та тютюну.

Також може допомогти тренування м’язів горла: гра на духових музичних інструментах або співи, а також своєчасне лікування лор-захворювань.

До того ж трохи знижує симптоми та полегшує подих звичка спати на боці.

Нове на сайті