Вівторок, 28 Вересня, 2021
ГоловнаРізнеДанило Галицький розгромив угорське військо

Данило Галицький розгромив угорське військо

17 серпня 1245 року, 776 років тому, на річці Сян біля міста Ярослава (сьогодні місто у Польщі) відбулася Ярославська битва.

Ця битва відбувалася між військами Галицьких князів Василька і Данила Романовичів за підтримки половців з одного боку і князем Ростиславом Михайловичем Чернігівським у союзі з угорським королем Белою IV, його тестем, і правителем Малої Польщі Болеславом Сором’язливим, його швагром, а також з частиною галицького боярства – з іншого боку.

У плині битви влітку 1245 року угорським королем Белою IV з польськими військами було взято річку Перемишль і розпочато облогу міста Ярослава. У відповідь на це князь Данило Романович Галицький за підтримки мазовецького князя Конрада і литовського князя Міндовга зібрав велике військо, до якого також був приєднаний загін половців, і вирушив з міста Холма до міста Ярослав.

Саме під Ярославом 17 серпня 1245 року і відбувся запеклий бій, в якому загарбники зазнали поразки і Данило Галицький здобув перемогу, чим завершив довгу міжусобну боротьбу за Галичину, яка тривала цілих 40 років, і відновив єдність у Галицько-Волинському князівстві, зміцнивши його позиції.

Війська Угорщини більше не здійснювали широкомасштабних походів на Галичину, а між Данилом Галицьким і королем Белою IV 1247 року було укладено мир.

Джерело: http://www.calendarium.com.ua

Раніше опубліковано: Зборівська битва: козацька слава на віки

Нове на сайті