Неділя, 26 Вересня, 2021
ГоловнаПенсійна справаПри великому стажі - чи завжди велика пенсія?

При великому стажі – чи завжди велика пенсія?

До перших осіб держави листи доходять у виняткових випадках.

«Я народився 1934 року. Колишній офіцер, підполковник-інженер. Маю 26 років військової вислуги і ще 35 років трудового стажу, переважно на заводах. Загалом – понад 60 років стажу. З приводу розміру пенсії я писав листа до Секретаріату президента. Надійшла відповідь, що отримувати дві пенсії мені не належиться. Можливо, з таким стажем все-таки має бути підвищена пенсія?

Володимир Грибакін, м. Київ»

Як правило, листи, адресовані до вищих органів влади, пересилаються за належністю до інших інстанцій в залежності від суті питання. Листи, що стосуються пенсії, можуть пересилатися до Міністерства соціальної політики, до Пенсійного фонду України або взагалі до обладміністрацій, або обласних Пенсійних фондів. До перших осіб держави такі листи доходять у виняткових випадках. І навіть якщо б такий лист прочитав сам президент, то йому не під силу миттєво вникнути в пенсійне законодавство і тим більше його змінити.

В даному випадку ми можемо констатувати, що людина має право тільки на один вид пенсії – на свій вибір. Як ми розуміємо, у вас є право і на пенсію за вислугу років відповідно до норм Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», і на звичайну пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Але вибрати ви можете тільки один вид пенсії, який є найбільш вигідним. Іншого чинним законодавством не передбачено.

***

По-людськи ми розуміємо, що своєю службою і своєю працею ви дійсно напрацювали фактично на подвійну пенсію. Але, на жаль, при розрахунку військової пенсії цивільний стаж не враховується. Зате при розрахунку звичайної пенсії за віком вся служба зараховується до загального трудового стажу. На жаль, який саме вид пенсії ви отримуєте, в листі не вказано. Але основну суть проблеми ми загалом роз’яснили.

Сергій Коробкін, незалежний консультант

Нагадаємо, раніше повідомлялося  про зарахування північного стажу.

Нове на сайті