Сухофрукти – корисний для здорової людини продукт. Якщо вони замінюють в раціоні кондитерські десерти і здобну випічку, організм отримує значно менше порожніх калорій, що призводять до появи зайвої ваги і надлишкового навантаження на підшлункову залозу.
У висушених плодах містяться вітаміни, нехай їх не так багато, як у свіжих. Мінерали залишаються практично повністю, є трохи клітковини, що в цілому робить продукт більш корисним у порівнянні з тістечками та печінками.
Але для організму, ураженого цукровим діабетом, корисних солодощів немає. Все, що змушує рівень глюкози різко підстрибувати, потребує кардинальних дій щодо його зниження.
Сухофрукти містять природні цукри. У порівнянні зі свіжими фруктами їх концентрація вище вп’ятеро. Причина в тому, що плід при висушуванні зменшується вп’ять разів через втрату вологи. Але інші речовини, в тому числі цукор, в ньому залишаються. Жменя родзинок із харчової цінності дорівнює великому грону винограду.
Незважаючи на ту користь, яку вони несуть організму, вживати сухофрукти при цукровому діабеті можна в дуже малих дозах.
Це пов’язано з тим, що у сухофруктах майже міститься рідини, тому підвищується концентрація цукрів і збільшується калорійність.
При розрахунку кількості дозволених плодів 20 г сухофруктів дорівнюють до 1 ХЕ (хлібної одиниці).
Допустимими в раціоні діабетика вважаються курага, чорнослив, інжир.
У середньому можна з’їсти 3-5 ягід, але заздалегідь кілька годин їх вимочують у воді, після чого промивають.
Родзинки та фініки при діабеті заборонені.
Читайте також: