П’ятниця, 30 Липня, 2021
ГоловнаСпоживачПостачання газу: де одержати відповіді на питання?

Постачання газу: де одержати відповіді на питання?

Ми далі знайомимо наших читачів з нюансами роботи газових служб і нормами законодавчих актів.

Про договори між споживачем і постачальником, а також про послуги, що їх надають оператори в абонентських відділах, нам розповіли фахівці ТОВ «Одесагаз-Постачання». 

Які послуги надає оператор центру обслуговування абонентів?

  • Проводить прийом абонентів.
  •  Приймає телефонні дзвінки.
  •  Надає консультації з питання розрахунків за послугу постачання газу.
  •  Проводить звірку за квитанціями.
  •  Здійснює коригування (виправлення) нарахувань.
  •  Формує довідки для оформлення субсидій.
  •  Вносить в електронну систему показання приладів обліку.
  •  Укладає договори на постачання газу.
  •  Приймає письмові заявки від абонентів на надання послуг компанії.

Чому не обов’язково підписувати договір постачання газу?

Постачання природного газу побутовому споживачеві здійснюється на підставі договору між ним і постачальником на умовах Типового договору, затвердженого Національною комісією з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – Регулятор). Ці умови однакові для всіх побутових споживачів, за винятком тих, кому за законом надано відповідні пільги.
Умови Договору постачання природного газу побутовим споживачам обумовлені статтями 633 («Публічна угода»), 634 («Договір приєднання») Цивільного кодексу України. Зокрема, у статті 633 йдеться про те, що публічний договір не вимагає двостороннього підписання його письмової форми.

Типовий договір розміщено на офіційному веб-сайті Регулятора і ТОВ «Одесагаз-Постачання»* (розділ «Публічна інформація» – «Нормативні документи»). На письмову вимогу побутового споживача постачальник повинен протягом 10 робочих днів безкоштовно надати споживачеві підписаний уповноваженою особою постачальника договір-приєднання на постачання природного газу.

***

Особливість договору-приєднання в тому, що друга сторона не може запропонувати свої умови договору. Водночас договір приєднання може бути змінений або розірваний на вимогу сторони, яка приєдналася, якщо вона позбавляється прав, які зазвичай мала. Розірвати (змінити) договір можна і тоді, коли документ виключає або обмежує відповідальність другої сторони за порушення зобов’язання або містить інші умови, явно обтяжливі для сторони, яка приєдналася.

Крім договору постачання, треба мати договір розподілу природного газу, укладеного з оператором ГРМ («Одесагаз»). Оператор ГРМ, своєю чергою, повинен надати споживачеві як суб’єктові ринку природного газу персональний EIC-код (Energy Identification Code). Кодування призначене для ідентифікації суб’єктів ринку природного газу.

Дані про ЕІС-код містяться в заявах-приєднаннях до умов договорів постачання та розподілу природного газу, а також зазначаються на платіжних квитанціях.

 Ілюстративне фото

 *Сайт «Одесагаз-Постачання»: gazpostach.od.ua (розділ «Публічна інформація» – «Нормативні документи».

Нове на сайті