Небезпечна хвороба, яка забрала і скалічила чимало життів ще в середині минулого століття, була приборкана в розвинених країнах і, сподівалися, що в Україні також, завдяки виключно щепленню, адже вилікувати її та страшні наслідки у вигляді паралічу неможливо.
Втім, не все так добре. У 2015 році на поліомієліт заразилися двоє дітей із Закарпаття. Їх паралізувало, але вони змогли одужати.
А цими днями Міністерство охорони здоров’я повідомило, що на Рівненщині захворіла півторарічна дитина. Вона потрапила до лікарні з паралізованими ногами. В області вже працює команда епідеміологів і вірусологів.
З’ясувалося, що батьки свідомо відмовилися від щеплень за релігійними переконаннями…
Слід додати і офіційні дані Міністерства охорони здоров’я: цього року загальний рівень охоплення щепленнями від поліомієліту становить 84%, а серед дітей до 1 року – тільки 53%, чого недостатньо для вироблення колективного імунітету.
Під найбільшим ризиком – невакциновані діти до 5 років.
Це гостре інфекційне захворювання, яке викликає поліовірус. Воно передається від людини до людини через фекалії та слину, особливо через заражену їжу і воду.
В організм вірус проникає через рот, потрапляє в кров і вражає нервову систему, часто може привести до загального паралічу.
За даними ЮНІСЕФ, кожен 200-й інфікований залишається паралізованим на все життя.
Читайте також:
Дуже важливо у дні з магнітними бурями та напередодні приділяти особливу увагу здоров'ю.
Клієнти запідозрили ПриватБанк в ейджизмі після різких змін за умов кредитування пенсіонерів.
Українців запрошують пройти реєстрацію на нові виплати у сумі 3600 гривень упродовж 3 місяців. Подробиці…
Прем'єр-міністр Юлія Свириденко анонсувала запуск щорічного медичного огляду: держава дбатиме про здоров'я громадян віком від…
Бажаєте зберегти аромат та насолоду дині до зими? Сушена диня – це простий та корисний…
Діти учасників бойових дій в Україні мають право на цілу низку пільг, які передбачені законом…