Четвер, 9 Лютого, 2023
ГоловнаНовиниЯкі зміни чекають на пенсіонерів у 2023 році, чи вистачить грошей на...

Які зміни чекають на пенсіонерів у 2023 році, чи вистачить грошей на пенсії?

Этот материал также доступен на русском языке
Через війну наступного року будуть заморожені зарплати, а що чекає на пенсіонерів, чи буде проведено індексацію, чи вистачить грошей на виплату пенсій?

Про це пише СОЦІАЛКА. UA.

Так, Верховна Рада ухвалила держбюджет на 2023 рік. У ньому затверджено розміри прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати на наступний рік. Це дає змогу підвищувати пенсії українцям. Але наступного року через війну не заплановано збільшувати мінімальну зарплату. Нині вона 6700 грн. Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, весь наступний рік становитиме 2093 грн. Стільки ж становитиме мінімальна пенсія за віком.

Таким чином, традиційного підвищення мінімалки та надбавок до пенсій у наступному році не передбачено. Однак у березні обіцяють проіндексувати пенсії. Попередньо йдеться про підвищення на 5%.

Хто зможе отримати статус пенсіонера у 2023 році?

Щоб вийти цього року на пенсію за віком, жінкам і чоловікам необхідно мати 29 років стажу. Ті, кому наступного року виповнюється 60 років, не зможуть оформити пенсію, якщо вони не мають 30 років стажу. У разі призначення пенсії відкладається до 63 чи 65 років, залежно від стажу за станом відповідний рік.

Шмигаль заявив, що грошей на пенсії вистачить

Прем’єр-міністр України Денис Шмігаль заявив про те, що у 2023 році українці не залишаться без пенсій, зарплат та інших бюджетних виплат. Він наголосив, що у бюджеті-2023 вистачить коштів для запланованих обсягів виплат. Усі витрати, передбачені бюджетом наступного року, будуть повністю профінансовані.

Йдеться насамперед про захищені статті державного кошторису: зарплати бюджетникам, пенсії, соціальні виплати. Все це буде профінансовано завдяки надійним партнерам України, каже прем’єр. До них він відніс США, Канаду та країни Євросоюзу.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що у Мінсоцполітики розповіли, що робити, якщо не вистачає стажу для пенсії.

Нове на сайті