Які свята відзначають 26 січня в Україні та світі?
В Україні – День Об’єднаного оперативного командування ЗСУ, День аудиторської служби.
26 січня українські аудитори відзначають професійне свято – День працівника Державної аудиторської служби України . Раніше він був відомий як День працівника контрольно-ревізійної служби у зв’язку з тим, що 26 січня 1993 року було підписано Закон № 2939-XII «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні».
Контрольно-ревізійна служба увійшла до системи органів державної виконавчої влади України, а її функціями були визначені: проведення ревізій та перевірок фінансової діяльності, стану збереження грошових коштів та матеріальних цінностей, достовірності обліку та звітності, а також ревізії та перевірки повноти оприбуткування, правильності витрачання та безпеки валютних коштів у міністерствах та інших органах виконавчої, у державних фондах, у бюджетних установах, на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують кошти з бюджету та з державних валютних фондів.
Головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є «здійснення державного фінансового контролю за використанням та збереженням державних фінансових ресурсів… та за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу».
У світі сьогодні святкують Міжнародний день митника. 26 січня 1953 року в Брюсселі, столиці Бельгії була відкрита перша сесія міжнародної Ради митного співробітництва. У 1994 році Рада митного співробітництва була перейменована на Всесвітню митну організацію, яка сьогодні об’єднує у своєму складі вже близько 170 держав.
Які події та пам’ятні дати відбулися 26 січня?
1244 – у хроніках вперше з’явилася назва поселення Берлін.
1500 – перші європейці прибули до Бразилії, відкривши гирло Амазонки.
1788 – британські кораблі доправили до Австралії 730 ув’язнених, які заснували Сідней.
1802 – створена бібліотека Конгресу США.
1808 – в Австралії відбувся так званий “ромовий заколот”.
1875 – американець Джордж Грін запатентував першу бормашину, яка працювала від електричної батареї.
1886 – німецький конструктор Карл Бенц отримав патент на триколісний автомобіль із двигуном внутрішнього згоряння.
1934 – підписано пакт Гітлера-Пілсудського між Німеччиною та Польщею.
1939 – війська генерала Франка взяли Барселону.
1945 – радянські війська зайняли польське місто Освенцім і звільнили вцілілих в’язнів концентраційних таборів. Пізніше концтабір до 1949 використовувався як радянський концтабір.
1950 – набула чинності Конституція Індії.
1956 – в Італії почалися Сьомі зимові Олімпійські ігри.
1965 – хінді стає офіційною мовою Індії.
2000 – в Аргентині археологи знайшли рештки найбільшого в історії нашої планети динозавра.
2001 – у Чорному морі затонув український теплохід “Пам’ять Меркурія”, на борту якого було 54 особи. 12 людей загинули, 8 зникли безвісти.
2003 – Вейхенмайер Ерік, американець, став першою сліпою людиною, яка підкорила всі найвищі гірські піки на всіх семи континентах.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, які свята відзначають 24 січня.