Процедуру медіації можна використовувати для врегулювання будь-яких конфліктів у цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних правовідносинах, у справах про адміністративні правопорушення.
Також медіацію можна буде використовувати у кримінальних провадженнях при підписанні угод про примирення потерпілого та підозрюваного (обвинуваченого).
Фізичні та юридичні особи можуть звернутися до медіатора до звернення до суду, під час досудового розслідування або під час виконання рішення суду. Крім того, проведення цієї процедури не впливає на перебіг позовної давності.
Стати медіатором зможе будь-яка фізична особа, яка має вищу освіту та пройшла базову підготовку з медіації в Україні або за кордоном.
В Україні медіаторів готуватимуть навчальні заклади; організації, які забезпечують проведення процедури; об’єднання медіаторів; суб’єкти господарювання будь-якої форми власності, які мають право проводити медіацію.
Закон набирає чинності через три місяці після його опублікування. Документ має підписати президент України.
Фото: Рexels
Читайте також:
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…