П’ятниця, 19 Липня, 2024
ГоловнаЗдоров'яЧи правда, що засмагати шкідливо - що говорять дерматологи

Чи правда, що засмагати шкідливо – що говорять дерматологи

Этот материал также доступен на русском языке
Загар - пігментація шкіри людини під впливом ультрафіолетового опромінення. Загоряючи на сонці, людина зміцнює імунітет, підвищує фізичну та розумову активність, легше засвоює кальцій. Однак усі перелічені фактори виявляються при короткочасному знаходженні підлоги ультрафіолетовими променями.

Питання читачки:

– Чому всі дерматологи одностайно говорять про те, що засмагати шкідливо?

Відповідає дерматолог Олександр Літус:

Доведено, що між сонячними опіками та раком шкіри є пряма залежність. Ультрафіолет, як і радіація, накопичується в організмі. Усі «поломки» шкіри виникають внаслідок ультрафіолетового руйнування її клітин, насамперед колагену. Мутації лише на рівні епідермісу і дерми теж провокуються ультрафіолетом.

У людей, які регулярно і довго перебувають на сонці, шкіра старіє набагато швидше, тому що зруйнований колаген не відновлюється.

Особливо берегтися повинні люди з першим фототипом – світловолосі та блакитноокі, у яких від природи менше захисного пігменту меланіну. Вони часто обгорають, а родимки та пігментні плями, яких у них досить багато, під впливом ультрафіолету можуть перероджуватися.

Шкідливо засмагати і лисим чоловікам після 50-60 років: через відсутність волосся на голові вони отримують набагато більше ультрафіолету. Це нерідко призводить до розвитку передраку (актинічний, або сонячний, кератоз).

Лущення на шкірі голови може тривати роками і навіть десятиліттями, але іноді перероджується на рак шкіри. Хоча, до речі, сучасні протоколи розглядають такий кератоз як першу стадію раку.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні