П’ятниця, 19 Липня, 2024
ГоловнаПенсійна справаІнформація з перших рук: кого беруть на повний утримання державою – роз'яснює...

Інформація з перших рук: кого беруть на повний утримання державою – роз’яснює Пенсійний фонд

Этот материал также доступен на русском языке
Бувають періоди та ситуації, коли літні українці опиняються віч-на-віч зі старістю, хворобою і їм необхідний догляд.

У яких випадках держава бере на себе повне забезпечення потреб своїх громадян? Кому і які виплати пенсій належаться?

  • Відповідно до статті 48 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон №1058), під час перебування пенсіонера на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі) йому виплачується 25 відсотків призначеної пенсії. У випадках, якщо розмір його пенсії перевищує вартість утримання, виплачується різниця між пенсією і вартістю утримання, але не менше 25 відсотків призначеної пенсії.
  • Якщо у пенсіонера, який перебуває у відповідній установі (закладі) на повному державному утриманні, є непрацездатні члени сім’ї, що перебувають на його утриманні, пенсія виплачується в такому порядку: 25 відсотків пенсії – самому пенсіонерові, а інша частина пенсії, але не більш як 50 відсотків призначеного розміру пенсії – зазначеним членам сім’ї.
  • Дітям-сиротам за період перебування на повному державному утриманні пенсія у зв’язку з втратою годувальника виплачується в повному розмірі і перераховується на їхні поточні рахунки у банку.
  • Іншим дітям, які перебувають на повному державному утриманні, виплачується 50 відсотків призначеної пенсії у зв’язку з втратою годувальника і перераховується на їхні поточні рахунки у банку.
  • Особам, які одержують пенсію за особливі заслуги і перебувають на повному державному утриманні у відповідній установі, пенсія за особливі заслуги виплачується в повному обсязі.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні