Субота, 11 Травня, 2024
ГоловнаДачаОсобливості посадки огірків: коли та як це робити

Особливості посадки огірків: коли та як це робити

Этот материал также доступен на русском языке
У наступному сезоні багато садівників мріють порадувати себе та своїх близьких свіжими овочами, вирощеними на власному городі. Одна з найпопулярніших культур - огірки.

Їхні плоди можна смачно приготувати в різному вигляді – свіжому, замороженому, консервованому або солоному. Однак варто знати головні нюанси догляду за овочом та правильно визначити період, коли краще відправляти насіння на посадку.

Різновиди плодів

Огірки поділяють за довжиною:

  1. Пікулі: дуже маленькі плоди довжиною до 5 см, часто використовуються для маринування та приготування овочевих закусок.
  2. Корнишони: найпопулярніший вид огірків з довжиною до 10 см. Вони ідеальні для маринування та засолювання завдяки компактному розміру та щільній структурі м’якоті, що зберігає крихтість. Шкірка залишається м’якою навіть під час перезрівання.
  3. Середньоплідні: плоди завдовжки від 10 до 15 см, часто вживаються у сирому вигляді. Також підходять для приготування консервацій при досягненні розміру корнішону.
  4. Довгоплідні: відрізняються своєю довжиною 30 см. Чудово підходять для використання в салатах.

Що стосується сортів, то є багато варіантів. Однак насіння огірків F1 купити вирішує багато, оскільки вони відрізняються стійкістю до недостатнього освітлення і дають прекрасний урожай.

Коли садити огірки

Насіння огірків успішно проклюнеться і у відкритому ґрунті, проте для отримання більш раннього врожаю рекомендується вирощувати їх через розсаду. Період посіву залежить від часу, коли розсаду пересаджують на грядку, що визначається погодними умовами та станом рослин. Це слід робити, коли ґрунт прогрівається до +15 градусів. Насіння готове до посадки через три тижні після посіву в контейнері, оскільки тривале вирощування розсади більше одного місяця може призвести до зменшення врожайності. Рекомендується сіяти огірки на розсаду у другій половині квітня чи на початку травня.

Головні принципи посадки огірків

Огірки люблять тепло та високу вологість. Незалежно від місця вирощування, необхідно переконатися, що температура ґрунту та повітря відповідає вимогам для комфортного зростання та розвитку овочів. Особливо важливо стежити за температурою ґрунту, яка має бути не менше +15 °C.

Насіння перед посівом рекомендується ретельно прогрівати за +25°C, при необхідності обробити поживним розчином. Гібридні сорти не вимагають передпосівної обробки.

Вирощувати огірки можна двома способами:

  1. Розсадний: рекомендується для раннього врожаю. Огірки не люблять пересадку, тому насіння висівають у спеціальні торф’яні формочки чи стаканчики.
  2. Безрозсадний: характерний для пізніших сортів. Насіння відразу висівається в місці передбачуваного плодоношення без пересадки.

Дуже важливо регулярно поливати огірки під час їхнього зростання.


*на правах реклами

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні