Ми продовжуємо рубрику «Міста, села, місця, які сьогодні на слуху». У ній ми розповідаємо про різні населені пункти та місцевості, назви яких часто звучать у новинах з фронту, щоб краще розуміти, що і де саме відбувається.
Сьогодні ми розповімо про Нікополь, який окупанти постійно обстрілюють, знищуючи інфраструктуру і мирних жителів.
Місто Нікополь розташоване на півдні України і входить до складу Дніпропетровської області. До 2022 року тут мешкало понад сто тисяч людей.
Заселяти територію, де зараз розташоване місто, стали ще за часів скіфів і сарматів.
Значно пізніше, наприкінці XV століття, ці землі починають освоювати українські козаки. У той час на місці сучасного Нікополя існувала козацька переправа через Дніпро, яка мала назву Микитин Ріг, оскільки покровителем Нікополя є Святий Микита.
З 1639 року протягом 13 років тут була розташована Січ, яка 1652-го була перенесена на острів Чортомлик. Цю Січ ще називають Микитинською, Першою або Старою. За кілька років, у 1647 році, в районі сучасного Нікополя Богдан Хмельницький рятувався від переслідувань коронного польського уряду, а трохи згодом саме тут його було обрано гетьманом України.
1779 року на березі Дніпра почалося будівництво фортеці, якій було дано назву Слов’янськ. За наказом Потьомкіна, разом із фортецею мали побудувати і місто Слов’янськ, проте ані фортеця, ані місто так і не були збудовані. У поселенні, що перебувало тут, жили запорізькі козаки, які переселилися у містечко після руйнування Нової Січі. Незабаром поселення здобуло назву Нікополь, що у перекладі з грецької означає «місто Микити».
З початку XIX століття Нікополь починає розвиватися як торговельно-ремісниче місто, і важливу роль у цьому відігравала Нікопольська пристань. Крім того, на розвиток Нікополя значно вплинули видобуток марганцевої руди, відкриття чавуноливарного і механічного заводів.
Під час подій Першої світової війни та Української революції (1917-1921 роки) влада у Нікополі постійно змінювалася, а з 1920 року остаточно перейшла до рук більшовиків. За радянських часів Нікополь був промисловим центром, основу якого складали металургійні підприємства. Під час Другої світової війни Нікополь з 1941 року перебував в окупації і був звільнений у 1944 році.
У 2014 році влітку та восени в місті проходили зйомки фільму «Милий Ганс, дорогий Петро». Основними декораціями став місцевий завод феросплавів.
З початком повномасштабного вторгнення Нікополь не потрапив до числа окупованих територій. Проте із захопленого росіянами Енергодара, розташованого на другому березі Дніпра, окупанти, починаючи з перших днів, обстрілювали місто. Щоб уникнути наших ударів у відповідь, росіяни розмістили свої гармати на території Запорізької атомної електростанції, таким чином застосовуючи ядерний шантаж.
Сьогодні загарбники постійно обстрілюють Нікополь із «Градів» і важкої артилерії. Б’ють по житлових кварталах, руйнують будинки та інфраструктуру, страждає мирне населення.
Маршрутизатор — це один із найважливіших пристроїв у вашій мережі, який забезпечує стабільне з'єднання між…
Ця страва раніше була дуже популярною на Поліссі, але сьогодні її готують у всіх куточках…
Якщо ви хочете виростити на своїй ділянці найсолодшу та соковитішу редиску, то вам у цьому…
3 квітня очікуються дощі у більшості центральних, південних та західних областей України
Людям, які погано переносять стрибки тиску, в дні магнітних бур слід підстрахуватися і дотримуватися простих…
Навесні, коли пробуджується природа і яскравіше сяє сонце, кожна жінка прагне виглядати гарно. Покращити тонус…