П’ятниця, 31 Березня, 2023
ГоловнаСпоживачЩо робити, якщо забули речі у поїзді чи на вокзалі?

Що робити, якщо забули речі у поїзді чи на вокзалі?

Этот материал также доступен на русском языке
Якщо ви забули або втратили речі в поїзді, не поспішайте прощатися з ними. Їх можна повернути.

В “Укрзалізниці” розробили докладну інструкцію, як це можна зробити. Також діють правила зберігання забутих речей.

Як потрібно діяти в таких ситуаціях

Що робити, якщо забули речі на вокзалі

Якщо ви випадково залишили свої речі на вокзалі або певній станції, то зазвичай вони там і зберігаються. З цього питання слід звернутися до начальника станції, щоб забрати майно. Але щоб його віддали, вам доведеться підтвердити свою особу відповідними документами.

Важливо, що втрачені речі компанія зберігає трохи більше 30 днів. Тому, відповідно, заяву треба писати одразу, як тільки виявили, що певні речі забули у поїзді.

Також залізничники закликають повідомляти працівників вокзалу, якщо ви помітили у приміщенні або на станціях залишені без нагляду речі. Але при цьому не варто самостійно підходити до них, адже це може становити загрозу, особливо під час війни.

Що робити, якщо забули свої речі у поїзді

  • зверніться до начальника станції (вокзалу), де ви зійшли з поїзда, і напишіть письмову заяву;
  • вкажіть у заяві номер поїзда та місце, яке ви займали, опишіть втрачені речі та вкажіть найближчу станцію, куди їх передати;
  • при отриманні речей власник повинен сплатити перевізнику необхідні збори (за зберігання, упаковку, перевезення багажу за багажним тарифом тощо).

Ви також можете зателефонувати телефоном 0 800 50 31 11 та уточнити всю інформацію.

Якщо ви виявили, що інші пасажири забули свої речі у поїзді, про це потрібно повідомити провідника чи начальника поїзда. Вони передадуть втрачене майно станції для зберігання.

Нове на сайті