Людський суглоб нагадує шарнір: у ньому сходяться кілька кісток, поверхні яких покриті хрящовою тканиною. Простір між ними заповнений спеціальною суглобовою рідиною, яка покращує рухливість кісток.
Якщо хрускіт у суглобі виникає рідко і не супроводжуються болем, то це так званий фізіологічний хрускіт, і лякатися його не слід. Відбувається це тому, що розчинений у суглобовій рідині газ збирається у великі бульбашки, які під час руху з тріском лопаються.
Якщо ж хрускіт виникає часто і супроводжується болем, набряклістю та порушенням рухливості, це може вказувати, наприклад, на остеоартроз – дегенеративне ураження суглобів. З віком суглобовий хрящ поступово стоншується, що призводить до його руйнування.
Також причиною патологічного хрускоту можуть бути травми, артрити і артропатії (відкладення солей) різного походження.
Навіть якщо при цьому немає болю, залишати ці симптоми поза увагою не можна. Найвірнішим рішенням буде звернення до лікаря: своєчасне звернення по медичну допомогу дасть змогу діагностувати захворювання та ефективно його лікувати.
Для профілактики захворювань суглобів необхідно вести активний спосіб життя. При цьому пам’ятайте, що шкідливими є як недостатня рухливість, так і надмірні навантаження. Найкраща гімнастика для суглобів – плавання та піші прогулянки.
До раціону потрібно включати яйця, яловичу печінку, жирну рибу, молоко, тверді сири, горіхи, насіння кунжуту і соняшнику . Якщо немає протипоказань, необхідно пити щодня достатню кількість води, вживати свіжі фрукти і овочі.
Читайте також:
Чому при болях у попереку треба вчасно звертатися до лікаря.
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…