Середа, 8 Лютого, 2023
ГоловнаЗдоров'яЗелена аптека: чим корисний гінкго білоба

Зелена аптека: чим корисний гінкго білоба

Этот материал также доступен на русском языке
Ця унікальна рослина не схожа на жодну іншу — витончене та екзотичне дерево з неповторним японським шармом та багатою історією. Це третинний релікт, що зберігся до нашого часу, який жив на Землі ще в мезозойську еру. Йдеться про гінкго.

Гінкго білоба (гінкго дволопатеве) – дводомне дерево до 25 м заввишки, досягає віку 1000 років. Рослина походить з Китаю. Культивують її в ботанічних садах і парках як декоративну рослину. З лікувальною метою використовують листя і плоди.

Препарати з листя гінкго білоба мають спазмолітичну, судинорозширювальну та бактеріостатичну дію. Експериментально і клінічно підтверджено, що вони прискорюють кровообіг у периферичному та мозковому ділянках і сприяють постачанню кисню в них, причому не чинять жодної побічної дії, не впливають на кров’яний тиск, частоту серцевих скорочень та дихальних актів.

Призначають як активатор судин при артеріосклеротичній ангіопатії, діабетичних пошкодженнях судин із загрозою гангрени, при пошкодженнях судин нікотином у запеклих курців, при недостатньому кровопостачанні мозку, хворобі Рейно (спазми судин кінцівок), а також при бронхіальній астмі.

Гінкго білоба – для людей похилого віку

Особливе значення препарати гінкго білоба мають для людей похилого віку, тому що їхня дія починається повільно і довго утримується. Інших препаратів рослинного походження з такою дією немає. Причому ці властивості листя гінкго білоба у східній медицині не були відомі, його використовували тільки як засіб від глистів і як репелент.

Ширше застосовувалося в китайській традиційній медицині насіння: його вживали при кашлі, астмі, туберкульозі легень (дія підтверджена і клінічно), від запорів і як седативний засіб. Зовнішньо – при деяких хворобах шкіри і як косметичний засіб (настій у маслі або вині). Сік м’ясистої оболонки вживали від корости.

Підсмажене або варене насіння вживається в їжу, воно сприяє травленню, але при вживанні у великій кількості може викликати отруєння. У Китаї сире насіння вважалося протиотрутою і як канцеростатик (експериментально не підтверджено).

Екстракт зі свіжого листя гінкго білоба входить до складу препаратів: «Танакан», «Мемоплант», «Білобіл», «Гінкго білоба», «Гінкго форте», «Гінкор» та інших.

Як приймати?

Відвар (15 г сухого листя на 200 мл води, варити 3 хвилини, настоювати 10 хвилин), пити тричі на день по третині склянки

  • при склерозі судин мозку у людей похилого віку,
  • при венозній недостатності ніг,
  • варикозному розширенні вен,
  • при геморої.

Нове на сайті