Субота, 28 Січня, 2023
ГоловнаЗдоров'яЩо таке синдром постназального затікання і як з ним боротися?

Що таке синдром постназального затікання і як з ним боротися?

Этот материал также доступен на русском языке
Постназальним синдромом лікарі називають явище, коли залози на слизовій оболонці носа починають виділяти дуже багато слизу, і вона накопичується і стікає по задній стінці горла.

Це викликає постійне бажання проковтнути, іноді кашель, нудоту, біль у горлі, закладеність носа і неприємний запах з рота.

Причиною постназального синдрому може бути алергія або викривлення носової перегородки. Крім того, до скупчення слизу можуть призвести часті респіраторні вірусні інфекції, переохолодження, синусит, занадто сухе повітря, а також деякі гормональні препарати або такі, що знижують тиск.

Є ще одна причина появи постназального синдрому – гастроезофагальна рефлюксна хвороба, тобто, коли шлунковий сік потрапляє у стравохід.

Позбутися постназального затікання допоможе лише лікар – отоларинголог або гастроентеролог, оскільки самолікування може призвести до ускладнень, які лікувати буде дуже складно.

Як першу допомогу в домашніх умовах ніс можна бризкати спрей з морською водою або промивати ніс морською сіллю, а під час сну класти подушку вище, щоб спати з піднятою головою. Це покращить дренаж виділень з носа і зменшить постназальний синдром.

Нове на сайті