Середа, 1 Лютого, 2023
ГоловнаНове в законодавствіУкраїнці зможуть самостійно накопичувати страховий стаж та впливати на розмір своєї майбутньої...

Українці зможуть самостійно накопичувати страховий стаж та впливати на розмір своєї майбутньої пенсії

Этот материал также доступен на русском языке
Міністерство соціальної політики розробило законопроект щодо підвищення пенсій за рахунок меценатів. Але окрім збільшення пенсії у документі також йдеться про накопичення необхідного для пенсії стажу, якщо людина офіційно не працює.

За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, новий закон запрацює вже з наступного року.

«У чому суть цього закону, який уже підписав Президент? Це реакція на виклики, які існують вже сьогодні. Перше – люди, які виїхали за кордон, їхні трудові відносини в Україні припинилися. Але це наші громадяни, які після всіх ризиків повернуться. Ми даємо їм можливість сплатити за свій страховий стаж, щоб ці місяці, які вони були за кордоном, зараховувалися, і надалі вони отримували солідарну пенсію в Україні. Працюючи чи отримуючи допомогу за кордоном, вони мають право безпосередньо укласти договір на порталі “Дія” або в електронному кабінеті на порталі Пенсійного фонду», – зазначила Оксана Жолнович.

Використовуючи портал «Дія», можна укласти угоду та сплачувати внесок, який людина визнає за потрібне. Якщо цей внесок дорівнюватиме мінімальному внеску, який сьогодні є в Україні для зарахування повного місяця, то всі ці місяці зарахуються до страхового трудового стажу і людина матиме гарантії для того, щоб отримати свою пенсію. До того ж, якщо людина передпенсійного віку зараз втратила роботу, і в неї є необхідність доплатити ще кілька років або місяців, щоб отримати повну пенсію, то це можуть зробити її рідні.

«Це може зробити будь-хто, хто має кошти і може зробити ці внески. Вони також зарахуються і людина буде із повноцінною пенсією», – повідомила міністерка. Також цей закон покликаний допомогти вже існуючим пенсіонерам, які мають невисокі пенсії. Будь-які меценати, від родичів до сусідів та знайомих, можуть допомогти їм через договір. 70% від внесеного внеску піде адресно конкретній людині, а 30% задля того, щоб не було зловживань, підуть у систему для підтримки сьогоднішніх пенсіонерів.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як підвищуватимуть пенсії у 2023 році.

Нове на сайті