Вівторок, 6 Грудня, 2022
ГоловнаЗдоров'яЯк пройти мамографію безоплатно?

Як пройти мамографію безоплатно?

Этот материал также доступен на русском языке
Рак молочної залози – одне з найпоширеніших онкозахворювань серед жінок. Проте рання діагностика значно підвищує шанси на одужання і дає можливість врятувати життя.

У разі виявлення раку молочної залози на першій стадії шанси вилікуватися складають понад дев’яноста відсотків.

Точна і безпечна діагностика

Ефективним дослідженням молочних залоз є мамографія (дослідження за допомогою рентгенівського апарату – мамографу). Цей спосіб дозволяє виявити злоякісні й доброякісні утворення та аномальний розвиток тканини в молочних залозах на початкових стадіях. Мамографія є точним і разом із цим безпечним методом діагностики, оскільки променеве навантаження під час дослідження є дуже низьким. Крім того, слід зазначити, що це дослідження оплачується з державного бюджету в рамках Програми медичних гарантій.

 Куди звертатися?

Для того щоб пройти мамографію, необхідно зробити два кроки.

  1. Взяти направлення на діагностику у сімейного лікаря, з яким укладено декларацію, або у лікаря первинної медичної допомоги (терапевт), якщо ви втратили зв’язок зі своїм сімейником. Також направлення може виписати лікуючий лікар (за показаннями).

Нагадуємо, що під час дії воєнного стану направлення може бути як електронним, так і паперовим.

  1. Обрати лікарню, в якій зручно пройти обстеження. Це може бути медзаклад у будь-якому регіоні країни, який має відповідне обладнання і договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Ваше місце реєстрації або фактичного проживання не має значення, послуги за направленням будуть надані безоплатно у будь-якому з таких закладів.

Дізнатися про заклади, які проводять безоплатно таке дослідження, можна через оператора НСЗУ за номером 16-77 (контакт-центр).

Що входить в безоплатну послугу?

Мамографія проводиться амбулаторно. У послугу входить:

  • консультація лікаря перед дослідженням та аналіз проведених раніше досліджень (за наявності);

  • проведення рентгенологічного дослідження у двох проекціях, за необхідності – додаткових проекцій та прицільного знімка;

  • аналіз та опис результатів, надання рекомендацій щодо наступного дослідження;

  • направлення (за потреби) на отримання інших медичних послуг;

  • запис результатів обстеження на цифровий носій, який віддадуть вам на руки.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України

Нове на сайті