Субота, 18 Травня, 2024
ГоловнаДачаЯк уберегти плодові дерева від морозу та сонячних опіків – обов'язкові осінні...

Як уберегти плодові дерева від морозу та сонячних опіків – обов’язкові осінні агроприйоми

Этот материал также доступен на русском языке
Можна регулярно боротися з комахами-шкідниками, обкопувати плодові та удобрювати ділянку, але, якщо стовбур чорніє, весь у тріщинах і ранах, дерево хворітиме і, найімовірніше, загине.

Рани – це ворота для інфекції, а тріщини – надійний притулок та джерело їжі для комах. Тріщини виникають за дуже сильних морозів на молодих, нещодавно посаджених деревах. У дорослих плодова кора витримує низькі температури, але може тріскатись при їх різкому коливанні.

Коли краще проводити побілку дерев?

Побілка стовбурів допоможе захистити дерева від сонячних опіків. Багато хто виконує цю роботу у травні, коли вона не тільки марна, а й небезпечна. Білий колір знижує температуру стовбура, а це шкідливо для дерева під час активного руху соку. Білити стовбури фруктових культур слід наприкінці лютого або на початку березня, а також восени після припинення дощів. З цією метою гашене вапно розводять теплою водою, для кращого прилипання додають трохи крохмального або борошняного клейстеру або глини. Мох та лишайники на корі сприяють проникненню вологи через тріщини до деревини, що призводить до її загнивання та розвитку хвороб. Перед побілкою стовбур слід очистити щіткою, дерев’яною чи пластмасовою лопаткою. Металеву скребачку використовувати не варто – можна пошкодити кору. Вологий мох та лишайники зчищаються легше. Якщо нарости дуже великі або погано відокремлюються, змочіть стовбур розчином золи (400-500 г на відро води). Після цього можна братися за побілку.

Як захистити сад від голодних гризунів?

Кора дерев, особливо молода, голодною зимою приваблює зайців, мишей та інших гризунів. У дуже суворі періоди при обмерзанні та опіках зустрічається відшарування великих ділянок кори. Щоб цього не допустити, восени стовбури не зайве обмазати сумішшю глини та топленого сала (3:1). Гризуни не люблять запах бузини та м’яти. Букетики з цих рослин розкладають довкола стовбура або прив’язують до нього. Ущелини в основі скелетних гілок з’являються через неправильне формування крони. Кут відходження скелетних гілок від ствола має бути не менше 30 градусів. Молоді гілки, що ростуть під меншим кутом, слід відхилити та зафіксувати в такому положенні до повного здеревнення.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як розмножити троянди восени.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні