Вівторок, 4 Жовтня, 2022
ГоловнаДомашня енциклопедіяЧому з'являються носогубні складки і як їх позбутися - вдома і за...

Чому з’являються носогубні складки і як їх позбутися – вдома і за допомогою фахівців

Этот материал также доступен на русском языке
Чи можна якось позбутися носогубок? Можна, можливо. Але треба розуміти, що зовсім їх немає лише у людей, які народилися із синдромом Дауна. Так що не намагайтеся "стерти" їх з лиця повністю - а от згладити виразність носогубок ніхто не заборонить.

Лікар-дерматолог, косметолог Лебедєва розповіла, чому з’являються носогубні складки, і як їх позбутися.

Анна Лебедєва перерахувала способи, які можна використовувати в домашніх умовах, і пояснила, як коригують нестачу професійних косметологів.

Жінки завжди хочуть бути молодими та красивими, але вік бере своє. Прорізаються зморшки, гусячі лапки біля очей, пливе овал обличчя і з’являються носогубні складки – ось вони якраз миттєво додають років. Особливо зрадливо вони виглядають на фотографіях при застиглій міміці.

Чи можна якось позбутися носогубок? Можна, можливо. Але треба розуміти, що зовсім їх немає лише у людей, які народилися із синдромом Дауна. Так що не намагайтеся “стерти” їх з лиця повністю – а от згладити виразність носогубок ніхто не заборонить.

– Спочатку те, наскільки глибокими будуть носогубні складки у людини, визначається її генетикою, – пояснила косметолог Ганна Лебедєва. — Але основна причина їхньої виразності — все ж таки це вікові зміни.

Причини появи носогубних складок

Чинники, що впливають на утворення носогубних складок, такі ж, як і у всіх зморшок:

  • уповільнення синтезу колагену та гіалуронової кислоти, що виникає з віком, через це знижується тонус шкіри;
  • надмірна робота лицьових м’язів (активна міміка) — цей фактор найбільш актуальний для вчителів, дикторів, акторів;
  • сильно розвинені жирові пакети медіальної частини обличчя;
  • недостатній догляд за шкірою;
  • зневоднення;
  • шкідливі звички: алкоголь, куріння, надлишок кофеїну – вони прискорюють процеси старіння клітин;
  • нестача сну — він знижує активність обмінних процесів у дермі;
  • вплив факторів зовнішнього середовища: ультрафіолетові та радіаційні промені, вологість, перепади температури;
  • різке схуднення також може загострити проблему носогубних складок.

Методи боротьби

У домашніх умовах

– Насамперед жінок цікавить, чи можлива корекція носогубних складок у домашніх умовах, – каже Ганна Лебедєва. — Строго кажучи, ні, але профілактика змін буде ефективною.

Підійде будь-який масаж: домашній або салонний. Він покращує кровообіг в зоні, що цікавить, завдяки цьому підвищується еластичність і пружність тканин. Але робити його треба розумно: якщо перестаратися, можна розтягнути шкіру. Урок масажу, до речі, може дати досвідчений косметолог.

Догляд за допомогою професійних або аптечних масок також підтримуватиме зволоженість шкіри і не дасть утворитися заломам.

Хороший результат на початковому етапі дасть тейпування складок, особливо в тому випадку, коли вони з’являються через дуже активну міміку, або коли лицьові м’язи знаходяться в спазмованому стані.

У косметології

– Дуже часто мені запитують, чи можна застосовувати ботокс в області носогубних складок, – розповіла «Доктору Пітеру» косметолог Ганна Лебедєва. — Ми не можемо повноцінно застосовувати токсин у цій галузі, оскільки позбавлення людини посмішки жодним порятунком від зморшок виправдати не можна.

Однак у деяких випадках невеликі дози ботулотоксину все ж таки вводять у крапки поруч із крилом носа — якщо м’яз, що піднімає верхню губу, поводиться занадто активно. Таких пацієнтів, крім вираженої носогубной складки, часто зустрічається гингивальная посмішка — з оголенням ясна.

Класичний спосіб позбавлення носогубної складки — введення філера в її проекцію. Незважаючи на поширеність цього рішення, зона стоїть на першому місці за виникненням ускладнень, тому варто звертатися до перевірених фахівців. Найчастіше для зменшення виразності носогубної складки філер варто вводити вище – в медіальну частину обличчя, вилиці та віскі для того, щоб підняти тканини, що нависають над нею.

– Крім того, введення більшої кількості філера в нижню третину особи може збільшити його, – попереджає косметолог Лебедєва. — І замість молодої особи є ризик отримати несвіжу жінку з набряками.

Армування нитками підійде, якщо ви схильні до набряків і не є власником тонкої, пергаментної шкіри.

– Взагалі, на стадії початкових змін будь-які процедури, пов’язані зі зволоженням та ущільненням шкіри, викликатимуть позитивну динаміку: біоревіталізація, колагенотерапія, введення полімолочної кислоти, prp-терапія, фотоомолоджування, рф-ліфтинг, шліфування та пілінги, – пояснила Анна Лебедєва.

Для корекції вираженої носогубної борозни актуально підключати роботу ліполітиками та лімфодренажними препаратами, полегшуючи таким чином тканини, що лежать вище, і зменшуючи їх нависання над складкою.

– Найчастіше до корекції цієї зони потрібен різнобічний підхід, тому варто звертатися до перевірених фахівців та клінік, – радить Лебедєва.

Нове на сайті