Понеділок, 3 Жовтня, 2022
ГоловнаДачаКоли та як висаджувати гіацинти восени?

Коли та як висаджувати гіацинти восени?

Этот материал также доступен на русском языке
Гіацинти – барвисті весняні цибулинні рослини із густими суцвіттями конічної або циліндричної форми. Зацвітають гіацинти напровесні, потім наземна частина рослин відмирає, і цибулина кілька місяців лежить у теплому літньому грунті в стані спокою, формуючи зачатки діток і пагонів з листям і суцвіттями.

Особливість вирощування гіацинтів у тому, що їхні цибулини необхідно викопувати щорічно, і роблять це влітку.

Терміни посадки гіацинтів

Фахівці вважають, що гіацинти краще саджати восени. В Україні цибулини гіацинтів висаджують до осені.

Грунт

Найкраще гіацинти ростуть у нейтральному дренованому ґрунті з pH не нижче 6,5, що складається з дернової, листової землі та піску. Кислий ґрунт бажано вапнувати, а в глинистий внести пісок, причому зробити це потрібно заздалегідь. Перед тим, як посадити гіацинт, ґрунт на ділянці перекопують на глибину до 40 см з деревною золою або доломітовим борошном (200 г на кв. м), суперфосфатом (60-80 г на кв. м) і перегноєм або гноєм, що перепрів (15 кг) на квадратний метр). Азотні добрива восени не вносять, їх потрібно внести навесні.

Ділянка повинна бути захищеною від вітру, добре освітленою, але надлишок сонячних променів ці квіти переносять погано. Часто гіацинти висаджують поблизу чагарників або дерев, хоча це далеко не найкраще місце для квітів, оскільки коріння великих рослин поглинають із ґрунту майже всі поживні речовини.

На яку глибину саджати?

Великі цибулини гіацинту діаметром близько 5 см садять на глибину 15-18 см, а цибулини стандартної величини – на глибину 12-15 см. Розрахунок глибини проводиться за тією ж схемою, що при посадці восени лілій, тюльпанів або нарцисів: земляний шар над цибулею має становити дві її довжини, а глибина лунки – три довжини. Але майте на увазі, що на легких ґрунтах лунки роблять на 2 см глибше, а на важких – на 2 см дрібніше. Стандартні цибулини висаджують на відстані 15-20 см, дрібні садять густіше. Перед посадкою цибулинки на півгодини поміщають у розчин фунгіциду або темно-рожевий розчин марганцівки.

Як потрібно садити?

Викопайте лунки. Якщо ви не вносили при перекопуванні перегній або гній, що перепрів, киньте по жмені добрива прямо в лунки. Потім насипте в кожну ямку для дренажу шар крупнозернистого піску товщиною 3-5 см. Злегка вдавіть в нього дно цибулинки, засипте цибулинку повністю піском і закінчіть закладення лунки ґрунтом. Якщо ви садили гіацинти в сухий ґрунт, обов’язково полийте ділянку після посадки.

Догляд за гіацинтами після посадки

Гіацинти восени потребують помірного поливу, розпушування ґрунту та захисту від заморозків. Полив гіацинтів проводиться у міру висихання ґрунту, і промочити ґрунт при поливі потрібно на глибину 15-20 см, а потім бажано обережно розпушити. Від раптового похолодання гіацинти, що не встигли вкоренитися, можна накрити поліетиленовою плівкою, спанбондом або лутрасилом. Однак якщо з моменту посадки пройшло вже три-чотири тижні, то заморозки, що наступають, гіацинтам вже не страшні.

ВАЖЛИВО! Цибулини гіацинтів викопують, коли листя та квітконоси пожухнуть – наприкінці червня або на початку липня. Якщо залишити цибулини в ґрунті, наступного року цвітіння гіацинтів буде мізерним.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як створити оазис на балконі.

Нове на сайті