Четвер, 11 Серпня, 2022
ГоловнаЗдоров'яЧому не можна ковтати пігулки без води?

Чому не можна ковтати пігулки без води?

Этот материал также доступен на русском языке
Вживання таблеток без води може призвести до небажаних наслідків.

Багатьом із нас доводилося вживати пігулки, не запиваючи водою. Причини можуть бути різними: можливо, ви поспішали, під рукою не виявилося води або вам було просто ліньки йти на кухню за склянкою рідини. Однак така недбалість може бути небезпечною, особливо, якщо додати до цього всі ті помилки, які ми щодня робимо на шкоду своєму здоров’ю.

Чому не можна ковтати таблетки без води?

Запивати ліки водою важливо не тільки тому, що це полегшує ковтання, але й тому, що так можна запобігти застряванню таблетки стравоходу. Фахівці дають цікаві відповіді щодо згаданої проблеми та до чого це може призвести.

1. До травмування стравоходу. Пігулка під час проходження через стравохід може надірвати його внутрішні стінки і призвести до його подразнення та запалення.

2. До печії та болю в грудях, а у деяких випадках – навіть викликати кровотечу. Все залежить від розміру пігулки, яку ви приймаєте. У стравоході немає нервів. Тому організм не зможе болючими відчуттями попередити вас про те, що стравохід травмовано. Більше того, ви не зможете зрозуміти, потрапила пігулка у шлунок чи залишилася у стравоході..

3. До виразки стравоходу. Будь-який вид медичного препарату може спричинити появу виразок у стравоході. Навіть вітамін С у формі звичайних жувальних пігулок може стати причиною низки проблем, і тому краще ковтати пігулки, запиваючи їх водою, або дочекатися, доки вони розтануть у роті, а потім ковтати.

ЯК ВЖИВАТИ ПІГУЛКИ?

Медики рекомендують запивати будь-яку пігулку 1-2 склянками води. Також протягом усього дня потрібно випивати 6-8 склянок води, щоб знизити шанс завдати шкоди стравоходу. Також лікарі закликають вживати таблетки стоячи або сидячи, але не лежачи.

Нове на сайті