Середа, 17 Серпня, 2022
ГоловнаГрошіВиплати військовим: які зміни чекають на військовослужбовців у серпні

Виплати військовим: які зміни чекають на військовослужбовців у серпні

Этот материал также доступен на русском языке
В останньому місяці літа кардинальних змін у нарахуванні військовослужбовцям виплат не відбудеться, хоча деякі нововведення все ж таки є.

Нова щомісячна допомога військовим

У Верховній Раді ухвалили законопроєкт №7141, згідно з яким українські захисники щомісяця отримуватимуть додаткові фінансові виплати. Розмір виплати розраховуватиметься у кратному розмірі до мінімальної заробітної плати (МЗП), встановленої на 1 січня календарного року. Станом на 01.01.2022 року це 6500 грн, пише НВ.

Хто отримає допомогу від 6000 до 19000 гривень:

  • особи, яким надано звання Герой України з врученням ордена Золота Зірка;
  • рицарі ордена Богдана Хмельницького трьох ступенів (повні рицарі);
  • кавалери ордену За мужність трьох ступенів (повні 2 кавалери).

Отже, кавалери ордену За мужність трьох ступенів (повні 2 кавалери) отримуватимуть додатково 6500 грн (одна МЗП).

Лицарі ордена Богдана Хмельницького трьох ступенів (повні лицарі) – 13000 грн (два МЗП).

Особи, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена Золота Зірка, отримуватимуть 19500 грн (три МЗП). Виплати також отримають члени сімей померлих чи нагороджених посмертно осіб, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена Золота Зірка, лицарів ордена Богдана Хмельницького трьох ступенів (повні лицарі) та кавалерів ордена За мужність трьох ступенів (повні кавалери).

Допомога виплачуватиметься у розмірі від трьох до однієї (з розрахунку на місяць на сім’ю) мінімальної зарплати.

30000 гривень отримають не всі військові

У липні Уряд вніс зміни до ухвали №168, які передбачають, що не всі військовослужбовці під час несення служби можуть отримати додаткову виплату від держави у розмірі до 30 тисяч гривень.

Виплати не скасували, але нараховувати її почали по-новому.

Винагороду у 30 тисяч гривень під час воєнного стану зможуть отримати всі військовослужбовці, а також рядові солдати та начальники Державної кримінально-виконавчої служби, які несуть службу в органах та установах зазначеної Служби в межах територіальних громад, розташованих у районі проведення воєнних (бойових) дій або що знаходяться у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Не отримають виплату особи рядового та начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, яким така винагорода виплачується пропорційно до часу проходження служби з розрахунку на місяць.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, наяку пенсію можуть розраховувати військові.

Нове на сайті