Коли пітливість є захисною реакцією?
Пітливість – це захисна реакція організму і від перегріву, і від переохолодження. Однак надмірна пітливість – гіпергідроз – може проявлятися не тільки в спеку, а й за різних емоційних переживань, шокових станів, підвищення температури тіла, вживання алкоголю, гарячих напоїв.
Наслідується гіпергідроз не часто, здебільшого з’являється в підлітковому віці, коли відбувається гормональна перебудова. Крім того, його можуть спровокувати деякі неврологічні, часті інфекційні чи ендокринологічні захворювання.
Діагностуємо хворобу по руках
Як розпізнати де норма, а де патологічний стан? Якщо людина протягом дня постійно потіє чи страждає від того, що руки завжди вологі — холодно на повітрі чи тепло — і шкіра на долонях біла, ніби їх довго тримали у воді, це означає, що у неї зі здоров’ям щось не те .
Сильно пітніють люди з надмірною вагою тіла, задишкою, які страждають на серцево-судинні захворювання, але це не вважається гіпергідрозом.
Які хвороби супроводжує пітливість?
Патологічне потовиділення зі специфічним різким запахом може супроводжувати цукровий діабет, онкологічні недуги, захворювання шкіри, плеврит і двостороння пневмонія.
При надмірному потовиділенні слід звертатися до лікаря-дерматовенеролога, який, зібравши анамнез, з’ясує, з яким органом пов’язаний патологічний процес, і направить до фахівця для лікування.
Якщо виявиться, що гіпергідроз на початковій (І, ІІ) стадії, порадить застосовувати медичні антиперспіранти, спеціальні спреї, пасти, мазі.
Що таке ботулотоксин?
Для тяжкохворих є ефективніший метод — обколювання ділянки пітливості ботулотоксином, який блокує потову залозу на чотири-шість місяців. Він не шкідливий для організму, проте таку процедуру слід робити регулярно.
Нерідко має значення і те, чим людина ховається вночі або одягається. У спеку потрібно ретельно дотримуватись правил гігієнічного догляду за тілом, носити комфортний одяг, виготовлений не з синтетичної тканини, а з бавовни, льону.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що зменшить пітливість ніг.