Четвер, 11 Серпня, 2022
ГоловнаЗдоров'яЯку стоматологічну допомогу в Україні можна отримати безкоштовно: список послуг

Яку стоматологічну допомогу в Україні можна отримати безкоштовно: список послуг

Этот материал также доступен на русском языке
Національна служба здоров'я України звернулася до українців із проханням не ігнорувати профілактичні огляди порожнини рота та не відкладати лікування зубів.

Справа в тому, що захворювання зубів та порожнини рота може впливати на здоров’я людини: на імунітет, обмін речовин, на слух та зір, викликати захворювання серця та серцево-судинної системи, печінки, нирок та багато іншого.

В рамках Програми медичних гарантій 2022 року в Україні можна отримати безплатну невідкладну стоматологічну допомогу. А для дітей – безкоштовну та планову стоматологію.

До переліку безкоштовних стоматологічних послуг входять:

  • первинний огляд та оцінка стану стоматологічного здоров’я дорослих та дітей;
  • ургентна та планова допомога дітям до 18 років з необхідними супутніми інструментальними дослідженнями (такими як внутрішньоротова рентгенографія, що проводиться в установі позаротова рентгенографія) та своєчасним знеболенням на всіх етапах діагностики та лікування;
  • ургентна допомога дорослим із своєчасним знеболенням;
  • хірургічні втручання при наданні ургентної стоматологічної допомоги дорослим та дітям;
  • обов’язкові медичні профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів, дітей до 6 років.

Ургентна стоматологічна допомога – це усунення гострого болю та лікування станів, що загрожують життю. Наприклад, пульпіт, перелом зуба, невралгія трійчастого нерва, хімічний опік слизової оболонки рота, карбункули, фурункули, травми м’яких тканин щелепно-лицьової області.

Планова стоматологія – це проблеми, які не загрожують життю безпосередньо, але потребують медичного втручання. Наприклад, лікування карієсу, чищення зубного каменю тощо.

Зауважте, що планова стоматологічна допомога для дорослих – платна. Оплата за послугу здійснюється офіційно до каси закладу за тарифом, який встановлює власник медустанови.

Алгоритм отримання безкоштовної стоматологічної допомоги в рамках Програми медичних гарантій є таким:

Направлення до стоматолога може виписати лікар первинної допомоги. Однак отримати безоплатну стоматологічну допомогу можна і за самозверненням до відповідного фахівця: стоматолога, дитячого стоматолога, стоматолога-хірурга і т.д.

Зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ та дізнайтесь адреси та контакти найближчих закладів, які уклали договір з Національною службою здоров’я України на надання стоматологічної допомоги. Зверніться до закладу та запишіться на прийом.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про правила, які допоможуть уникнути отруєнь улітку.

Нове на сайті