Неправильний полив
Ця найчастіша помилка квітникарів, через яку листочки дрібнолистого фікуса (фікуса Бенджаміна) можуть пожовтіти і потрапити. Для кожної конкретної рослини слід розрахувати норму води, необхідну їй. Це залежатиме від віку, розміру фікуса, його різновиду та умов зростання.
Через надмірне поливання рослина може захворіти і її коріння почнуть гнити. Нестача рідини небезпечна тим, що фікус намагатиметься зберегти вологу в корінні та стеблі і скине листя як не найважливіший елемент. Через 5-6 поливів квітка відновиться, але нова крона зазеленіє на ньому нескоро.
Щоб визначити правильний час поливу, потрібно оцінювати вологість ґрунту. Їй потрібно дати підсохнути на 1,5 см у молодих рослин та до 3 см у дорослих. Вода має бути м’якою, відстояною, кімнатної температури.
Недотримання температурного режиму
Квітка добре почувається при стандартній кімнатній температурі 20-25 градусів. Якщо температура переходить нижню межу, відбувається переохолодження коренів, як наслідок, листя починає сохнути, жовтіти і опадати. Якщо станеться сильне зниження температури, деревце загине.
Низька вологість повітря
Фікус Бенджаміна, як і широколистий фікус, не переносить сухого повітря. Щоб зволожити повітря, можна просто обприскувати квітку з віддаленої відстані. Або неподалік квіткових горщиків поставити зволожувач повітря.
Недотримання правил пересадки фікуса
Пересадка повинна виконуватись раз на два роки. За цей час коренева система повністю обплітає земляну грудку, і рослині знадобиться ємність більшого розміру, в якій вона продовжить розвиватися. Пересадка повинна проводитися способом перевалки, при цьому корінці не повинні пошкоджуватися.
Виснаження ґрунту
виникає у разі, якщо тривалий час не проводилася пересадка. Рослина потрібно обов’язково підгодовувати спеціальними добривами. Також рекомендується досипати в горщик з фікусом свіжий живильний ґрунт.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, чому не цвіте кімнатний гібіскус.