Середа, 6 Липня, 2022
ГоловнаПільгиДопомога на дітей самотнім матерям: як отримати та скільки платять

Допомога на дітей самотнім матерям: як отримати та скільки платять

Этот материал также доступен на русском языке
Одинокі матері, які не перебувають у шлюбі, самотні усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини відсутній запис про батька (матері), мають право на отримання грошової допомоги на дітей від держави.

Як оформити таку допомогу та куди звертатися?

Слід звернутися до органу соціального захисту або Центру надання адміністративних послуг свого населеного пункту з необхідними документами.

Знайти найближчий ЦНАП можна за посиланням .

Які документи потрібно надати?

– Заява про призначення соціальної допомоги;

– Право на доходи;

– довідку про доходи при зазначенні у декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо. та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення;

– витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданий відділом державної реєстрації актів цивільного стану, або довідку про народження, видану виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першої частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, або документ про народження, виданий компетентним органом іноземної держави, у якому відсутні відомості про батька, за його легалізації в установленому законодавством порядку;

– копію свідоцтва про народження дитини;

– Рішення про усиновлення дитини (для усиновлювачів);

– копію свідоцтва про смерть одного з подружжя та довідку про те, що вони не отримують на дітей зазначені пенсії та державну соціальну допомогу (для матері (батька) дітей у разі смерті одного з батьків, яка (який) не отримує на них пенсію у разі втрати годувальника (за потреби).

Заяву розглядають упродовж 10 календарних днів.

Яку суму виплачуватимуть?

Допомога одиноким матерям виплачується як різниця між 100% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одного члена сім’ї.

Як довго виплачуватимуть допомогу?

Допомога призначається на кожну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця за місяць досягнення дитиною 18-річного віку (якщо діти навчаються за денною формою у закладах загального середнього, професійного (професійно-технічного), професійного та вищої освіти – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років). Допомога виплачується протягом 6 місяців, після чого слід продовжувати.

Як продовжити допомогу під час воєнного стану?

В умовах військового стану та протягом одного місяця після його припинення виплата допомоги продовжується автоматично, навіть якщо одержувач пропустив термін її перегляду. Протягом місяця після завершення військового стану громадяни мають оновити документи, щоб продовжити допомогу. У регіонах, де відділи соцзахисту не працюють, виплати здійснює Ощадбанк. Якщо люди не звернулися за допомогою протягом 60 календарних днів, то кошти повернуться до Мінсоцполітики.

Джерело: social.com.ua

Нове на сайті