Неділя, 23 Січня, 2022
ГоловнаЗдоров'яПравда про мандарини: чому не можна зловживати цими фруктами?

Правда про мандарини: чому не можна зловживати цими фруктами?

Этот материал также доступен на русском языке
Мандарини для багатьох пов'язані з Новим роком. Ці плоди смачні, соковиті, а крім того, також корисні. Мандарини містять вітаміни С, В1 і В2, бета-каротин, клітковину, антиоксиданти і багато інших речовин. А завдяки останнім вітамін С зберігає свою активність довше і краще.

Про це повідомляє championat.com.

Скільки мандаринів можна з’їсти в день?

Вважається, що фрукти можна вживати в їжу в необмеженій кількості. Але насправді в них міститься багато глюкози, котра стимулює вироблення інсуліну. Якщо людина з’їдає багато фруктів (більше 300 г) за один раз, інсулін порушує розщеплення жиру, і він вирушає в жирове депо, і людина набирає вагу.

Якщо їсти мандарини в рекомендованих кількостях (а це 250-300 г на добу), фруктоза не є небезпечною. Бажано розподіляти цю норму та з’їдати порційно протягом дня, а не за один раз. Але пам’ятайте: чим солодший і стигліший фрукт, тим більше в ньому цукру і вище його глікемічний індекс, а значить, і порція має бути меншою.

Чому мандаринами не можна зловживати?

Мандарин – це цитрусовий фрукт, який може викликати алергічні реакції при переїданні. Кислі плоди не рекомендуються людям із захворюваннями травної системи: гастритом, колітом, виразковою хворобою, а також при проблемах з підшлунковою залозою і жовчним міхуром.

Також педіатри не радять давати мандарини дітям до року. Як правило, шкірку обробляють спеціальним розчином для продовження терміну зберігання і захисту плодів від грибка. Тому перед використанням мандарини необхідно промити. А саму шкірку можна їсти тільки замочивши її, інакше є ризик отруєння хімікатами.

Лікарі не радять їсти мандарини в якості десерту: вони викликають бродіння в шлунку і провокують здуття живота. Також ці плоди погано змішуються з жирами і білками м’яса, риби і птиці – краще не використовувати їх при приготуванні цих страв.

І все ж кислі цитрусові підвищують апетит, тому їсти їх на вечерю не рекомендується.

Читайте також:

Нове на сайті