Четвер, 20 Січня, 2022
ГоловнаПенсійна справаЧи доплачують пенсіонерам за дітей?   

Чи доплачують пенсіонерам за дітей?   

Этот материал также доступен на русском языке
Надбавку на дітей пенсійним законодавством передбачено.

«Прочитала у вашій газеті статтю про перерахунок пенсії за стажем. Взяла свою трудову книжку і перерахувала стаж. Виявилося, що він був врахований не весь. Тоді я звернулася до Пенсійного фонду: пенсію мені перерахували, і я отримала відчутне збільшення. Крім цього, мені порадили надати свідоцтва про народження дітей, щоб я могла отримати надбавку з догляду за дітьми (дочка – 1965 року народження і сини – 1971 року народження). Коли я принесла копії свідоцтв про народження, інша співробітниця сказала, що надбавки до пенсії за дітей не буде, тому що я отримувала декретні.

Прошу пояснити, чи є взагалі надбавка щодо догляду за дітьми?

Світлана Харченко, м. Лозова, Харківська обл.»

Відповідно до пункту «ж» статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до стажу зараховується час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною трирічного віку. Зараховується такий стаж на підставі свідоцтва про народження дитини.

Якщо у вас у трудовій книжці немає перерв, пов’язаних з народженням дітей (тобто ви офіційно перебували у декретній відпустці та у відпустці з догляду за дитиною), то відповідні періоди зараховуються до стажу на підставі трудової книжки. Зазначена норма поширюється лише на тих, хто офіційно не працював. Якщо жінка, згідно з трудовою книжкою, має перерви в роботі, але в цей час у неї народилася дитина, то можуть додатково зарахувати до трьох років стажу.

 Надбавку на дітей законодавством передбачено

Можливо, спеціаліст Пенсійного фонду попросила у вас свідоцтва про народження дітей, щоб звірити весь стаж і, при можливості, його збільшити. Виявилося, що у вашому випадку свідоцтво про народження дітей не знадобилося, хоча при призначенні пенсії у жінок його вимагають.

В даному випадку йшлося не про надбавку, а про можливий перерахунок пенсії з додаванням стажу. Хоча надбавку на дітей пенсійним законодавством також передбачено. Зокрема, непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, до пенсії встановлюється надбавка у розмірі 150 гривень на кожну дитину. Але це, мабуть, не ваш випадок, оскільки ваші діти вже дорослі.

Сергій Коробкін

Читайте також:

Нове на сайті