В народі цю тисячу вже прозвали “Вовиною”. За аналогією з “Юлиною” та “Вітіною”, коли по тисячі виплачували вкладникам радянського Ощадбанку.
За словами Президента, ця програма з’явилася для того, щоб підтримати ті сектори економіки, які найбільше постраждали під час карантину, – культурний, транспортний і спортивний. На гроші, точніше сертифікат, отриманий за щеплення, людина зможе «придбати абонемент до спортзалу або фітнес-клубу, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал або виставковий центр або купити квитки для подорожей усередині країни – на внутрішні або авіа-, залізничні перевезення».
Програма стартує 19 грудня
I діятиме не один місяць. До кінця року на неї планується виділити близько 3 мільярдів гривень. На початку наступного року на продовження проекту буде виділено таку саму суму.
Отримати гроші можна буде через додаток «Дія», а тим, хто не зареєстрований у додатку, або тим, хто не має смартфона, «держава забезпечить альтернативну можливість отримати тисячу гривень, зокрема літнім людям». Щоправда, при цьому президент не уточнив, звідки візьмуться гроші на оплату щеплень, якщо бюджет держави нагадує коротку ковдру – то на ноги не вистачає, то руки мерзнуть. Крім того, не завжди у пенсіонерів, особливо в сільській місцевості, є можливість відвідати кінотеатр або музей. Може, краще готівкою?
Тільки факт: понад 8 мільйонів людей
отримали дві дози вакцини станом на середину листопада, а до кінця року планують виділити 3 мільярди гривень. Тобто грошей на всіх не вистачить?
Читайте також:
- Наказ МОЗ: госпіталізація пацієнтів віком від 60 років
- МОЗ: коли з’явиться українська вакцина проти коронавірусу
- Що відомо про походження коронавірусу
- Євген Комаровський назвав головну відмінність коронавірусу від ГРВІ