Субота, 4 Грудня, 2021
ГоловнаДачаПідготовка до зими: як захистити декоративні багаторічники

Підготовка до зими: як захистити декоративні багаторічники

Этот материал также доступен на русском языке
Зараз саме час приділити увагу декоративним багаторічникам і кущам (троянди, деревовидні півонії, вейгели, гортензії, хризантеми), які залишаються зимувати на клумбі.

Хризантема

У жовтні відцвітають хризантеми. Вони потребують укриття на зиму, але тут є одна особливість. Справа в тому, що хризантеми часто пропадають, але не через морози, а через вимокання. Тому для них потрібно зробити таке укриття, яке запобігатиме потраплянню вологи безпосередньо на кореневища.

Спочатку на рівні ґрунту зрізають стебла, потім мульчують сухим торфом або землею на висоту не менше 5-7 см. А вже зверху прикривають шматком руберойду або фанери, загалом чимось, що буде перешкоджати потраплянню дощової води просто на корені.

Низькорослі хризантеми (зараз дуже модні кулясті форми) на холодний період треба викопувати і зберігати в підвалі, ямі або погребі. А можна викопати кущ пізнього сорту, посадити в горщик або відро, і він ще довго тішитиме вас своїм цвітінням. Але зауважте, що на хризантемах часто поселяється попелиця, тому не занесіть її на свій город на підвіконні або на кімнатні рослини. Уважно огляньте хризантеми, і якщо не впевнені у відсутності шкідника, то краще не несіть їх в дім.

Гортензія та хвойні рослини

Не забудьте про красуню гортензію. Гортензія великолиста потребує надійного укриття на зиму і захисту від весняних заморозків. З усіх боків до центру на неї нагортають листя і присипають землею.

Наприкінці місяця також потрібно обв’язати мішковиною хвойні рослини, особливо молоді посадки. Бо в лютому вони можуть постраждати від сонячних опіків, які згодом проявляться у вигляді ділянок поруділої хвої.

Читайте також:

Нове на сайті