Неділя, 2 Жовтня, 2022
ГоловнаПенсійна справаКому належиться надбавка на догляд до пенсії за інвалідністю

Кому належиться надбавка на догляд до пенсії за інвалідністю

Этот материал также доступен на русском языке
«Мені 70 років, я самотня, одержую пенсію за втратою годувальника - ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС. Чи будуть мені доплачувати до пенсії за втратою годувальника доплату за II групу інвалідності? Вітебська Р.М., м. Овруч, Житомирська обл.»

За нинішнім законодавством, одиноким особам з інвалідністю II групи, які потребують постійного стороннього догляду або досягли пенсійного віку, встановлюється надбавка в розмірі 50 гривень (постанова Кабінету Міністрів від 16 липня 2008 року №654). Але йдеться тільки про людей, які отримують пенсію відповідно до Законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Тут знову бачимо дискримінацію. Адже отримуючи пенсію за чорнобильським законом, ви втрачаєте право навіть на таку мізерну доплату.

Можливо, в листі ви мали на увазі іншу доплату. З минулого року Кабінет Міністрів встановив надбавку на догляд пенсіонерам, яким виповнилося 80 років і більше і які потребують постійного стороннього догляду. Розмір такої доплати 40% прожиткового мінімуму, що з 1 липня становить 741,60 гривні (1854 грн. х 40%). Встановлюється така державна соціальна допомога управліннями праці та соцзахисту, а не Пенсійним фондом. Як бачимо, ця норма вас теж оминає через вік. 

Сергій Коробкін, незалежний консультант

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, чи можна оформити дві пенсії.

Нове на сайті