Вівторок, 4 Жовтня, 2022
ГоловнаКомуналкаОпалювальний сезон: на скільки подорожчають газ, тепло, вода

Опалювальний сезон: на скільки подорожчають газ, тепло, вода

Этот материал также доступен на русском языке
Тарифи на комунальні послуги восени істотно зростуть, переконані експерти. Головна причина – подорожчання і дефіцит газу на європейському ринку.

А також – скасування державного регулювання цін на «блакитне паливо» для теплокомуненерго.

Думка експертів

Екс-міністр житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко:

Жителям 80% території України зараз пропонують річний тариф на газ в розмірі 8 гривень за кубометр. Пропонується і цікава новація: споживачі повинні укласти річний контракт, за яким будуть рівномірно платити в протягом року. Тобто спожив газ чи не спожив, а плати, пояснив експерт.

За словами Кучеренка, боляче вдарять по українцях ціни на тепло і гарячу воду. Адже в тарифі на теплопостачання газ становить приблизно 75-80% собівартості. І вже сьогодні в Тернополі ціна на тепло зросла на 79%, у Старокостянтинові – на 65%, у Кременчуці – на 53%. А Київ зараз розглядає варіант підвищення на 40-45%.

До того ж до кінця не є ясною ситуація з електроенергією і гарячою водою. Уже зараз гаряча вода в ряді регіонів подорожчала до 200 гривень за кубометр. Тож сценарії будуть дуже неприємні, і до них треба готуватися, переконаний екс-міністр.

Голова «Спілки споживачів комунальних послуг» Олег Попенко:

На думку експерта, через скасування державного регулювання цін на газ для ТЕЦ ціни на гарячу воду і постачання тепла можуть зрости відразу на 30-100%.

Це означає, що плата за тепло для українця в квартирі на 50 квадратних метрів зросте від тисячі до двох тисяч гривень на місяць, підрахував Попенко. А підвищення тарифів призведе до зростання боргів за комуналку. 

Екс-міністр фінансів Ігор Уманський:

Якщо тарифи на газ залишаться незмінними, то, за словами економіста, різницю з ціною до 70% доведеться покривати коштами місцевих бюджетів.

Це справжня криза. Вона неодмінно завдасть нищівного удару по мільйонах пересічних громадян. Бо місцеві бюджети це дороги, школи, лікарні, лад у населених пунктах. Фактично президент і уряд пропонують замість шкіл і доріг витратити ці кошти на компенсацію негативних наслідків діяльності президента і уряду, вважає Уманський.

 

Раніше опубліковано: Тепер за борги будуть відключати

Нове на сайті