Понеділок, 20 Вересня, 2021
ГоловнаЗдоров'яЯкі щеплення можна зробити безкоштовно?

Які щеплення можна зробити безкоштовно?

Робити щеплення потрібно не лише дітям, але й літнім людям. Адже багато які захворювання в дорослому віці можуть бути небезпечнішими і перебігати тяжче, ніж у дітей. Особливо це стосується тих, кому понад 65 років.

Крім щеплення від коронавірусу, літні люди можуть безкоштовно зробити щеплення від дифтерії та правця. Повторювати їх обов’язково слід кожні 10 років.

Безкоштовно також можна вакцинуватися проти кору, паротиту і краснухи, але лише в тому разі, якщо ви вступали в контакт із хворим, не хворіли на кір і не знаєте, чи робили вам щеплення в дитинстві. В інших випадках вакцину доведеться купувати власним коштом.

Всі перелічені вище щеплення можна зробити в будь-якому приватному або комунальному медичному закладі, що уклав договір з Національною службою здоров’я України. Для цього обов’язково треба підписати декларацію з сімейним лікарем – лише в цьому разі ви матимете право на безкоштовне щеплення.

Перш ніж вакцинуватися, неодмінно проконсультуйтеся з терапевтом. Він огляне вас, розповість про можливі реакції організму на щеплення і дасть направлення на вакцинацію.

Коли щеплення робити не можна?

Протипоказаннями для вакцинації вважаються:

  • серйозні алергійні реакції на попередні введення цієї вакцини;
  • алергія на компоненти вакцини, наприклад, на білок курячих яєць;
  • висока температура;
  • гіпертонія, ревматичні захворювання.

Нове на сайті