На запитання пенсіонерів-переселенців відповіли фахівці Головного управління Пенсійного фонду в Дніпропетровській області Олена Болжеларська, начальниця управління з обслуговування громадян, та Анжела Немеш, заступниця начальника управління з питань виплат.
– Мій чоловік – внутрішньо переміщена особа і досі має статус працюючого пенсіонера, хоча підприємство на якому ми працювали, залишилось на тимчасово окупованій території. Як чоловіку розрахуватися з підприємства, щоб отримати індексацію як звичайний пенсіонер? Зверталися в Харкові до Пенсійного фонду і у службу зайнятості. Відповідь: «Це не наша компетенція». Будь ласка, дайте відповідь, як нам бути?
— Відповідно до статті 4 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”, трудовий договір може бути розірвано з ініціативи працівника.
Реалізацію державної політики у сфері зайнятості населення здійснює Державна служба зайнятості. Вам потрібно самостійно подавати заяву до центру зайнятості про одностороннє розірвання трудових відносин (договору/контракту).
У відділах обслуговування громадян Пенсійного фонду, якщо це потрібно, можна взяти довідку щодо вашої трудової діяльності (дані з Реєстру застрахованих осіб, де є інформація, відповідно до наданої підприємством звітності). Це довідки ОК-5, ОК-7 або Додаток 9 про трудовий та страховий стаж із 2004 року. Також ці довідки можна замовити через вебпортал електронних послуг (portal.pfu.gov.ua).
Читайте також: