Понеділок, 4 Березня, 2024
ГоловнаПенсійна справаЯк підтвердити стаж, якщо підприємство в окупації

Як підтвердити стаж, якщо підприємство в окупації

Этот материал также доступен на русском языке
Людина досягла пенсійного віку, але частково не може підтвердити стаж роботи документами, оскільки установа в даний час перебуває на тимчасово окупованих територіях.

Як бути в цій ситуації – надійшло питання через Телеграм-канал газети «На пенсії».

Раніше ми розповідали, як розрахуватися з підприємства, що знаходиться на тимчасово окупованій території.

Коли потрібні паперові документи?

Спочатку треба визначити, про які періоди роботи йде мова. Тоді буде зрозуміло, чи дійсно в цьому випадку потрібні паперові документи. Нагадаємо, паперовими документами необхідно підтверджувати стаж, набутий до 2004 року. Будь-яка робота, починаючи з 1 січня 2004 року, підтверджується на підставі даних про сплату страхових внесків. Якщо людина офіційно працювала і за неї роботодавець сплачував страхові внески до Пенсійного фонду України, то вся ця робота має бути зарахована до стажу, незалежно від того, де людина працювала. Відповідні дані вже є в Пенсійному фонді.

Шукайте свідків

Якщо ж у вас щось негаразд із документами про роботу до 2004 року, а відповідні підприємства або архіви знаходяться на непідконтрольних Україні територіях, то єдиний механізм щодо зарахування відповідного стажу – це показання свідків. Для цього потрібно знайти двох свідків, які знають вас по спільній роботі в одній установі і мають документи про свою роботу за період, щодо якого вони підтверджуватимуть вашу роботу.

Опитування таких свідків здійснюється органами Пенсійного фонду. Якщо такий свідок продовжує проживати на непідконтрольній території, то його запрошення покладається на заявника. Звісно, це дуже проблематично. Але іншого законодавство поки що не передбачає.

Втім, треба розібратися, що саме не так із документами. Можливо, у місцевому відділенні Пенсійного фонду дуже прискіпливі і вимагають зайвого? Тоді питання можна вирішити, звернувшись до вищої інстанції або суду.

Який стаж не зарахують?

Можемо розглянути і третій варіант. Припустімо, людина працювала на непідконтрольних Україні територіях: після 2014 року, наприклад, в Донецьку, Луганську або в Криму і на інших територіях, окупованих після 24 лютого 2022 року, а потім все-таки переїхала на підконтрольну територію. Очевидно, що внески за таку людину до Пенсійного фонду України у відповідні періоди не сплачувалися. Тому такий стаж не зарахують.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні