Існує думка, що фрукти та ягоди під час приготування варення втрачають всі свої корисні властивості. Але насправді це не так.
У варенні містяться профілактичні дози вітаміну С, а також незміненого вітаміну Е – вони підвищують та підтримують імунітет у період буяння вірусних захворювань. Найбільша кількість корисних вітамінів у смородиновому та малиновому варенні, особливо якщо воно з кісточками.
У варенні багато клітковини, яка під дією високої температури не руйнується, а тому допоможе роботі шлунка та кишечника.
Коли варення принесе найбільшу користь і зміцнить здоров’я
Малинове варення має протизастудні, жарознижувальні та протизапальні властивості.
Варіння з журавлини дає яскраво виражений абсорбуючий ефект. Також воно добре покращує апетит.
Смородинове варення рекомендовано при застуді. Воно багате на вітаміни і мінерали. Також це варення підвищує вміст еритроцитів у крові.
Варіння з калини має потужні протизапальні, протизастудні та протипаразитарні властивості.
Варіння з обліпихи дуже корисне при гепатиті. Також воно нормалізує рівень холестерину в організмі та сприяє покращенню травлення.
Варення з айви є корисним для щитовидної залози та покращує роботу шлунково-кишкового тракту.
Варіння з глоду посилює постачання киснем серця та мозку, нормалізує серцеві ритми, покращує обмін речовин, сон та загальний стан здоров’я.
Варення з кизилу рекомендують при застуді, тому що ягоди містять велику кількість вітаміну С. Також при термічній обробці варення насичується пектином і корисно людям з порушеннями в роботі шлунково-кишкового тракту.
Незважаючи на всі його плюси, будь-яким варенням зловживати не радять.